22 maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt. To ważne święto, nie tylko dlatego, że na codzień pracując w schronisku opiekujemy się bezdomnymi zwierzętami i widzimy jak bardzo te prawa są łamane. Ważne dlatego, że głośno się o nich pisze i mówi w mediach, przygotowuje zajęcia proekologiczne, edukuje zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, a przede wszystkim uświadamia społeczeństwu, że i zwierzę swoje prawa ma, a ich naruszenie jest karalne.

Bardzo cieszy nas to, kiedy lokalne szkoły proszą nas o wsparcie i zapraszają na okolicznościowe imprezy poświęcone zwierzętom. Jedną z wielu przyjaznych nam szkół jest Szkoła Podstawowa w Małej Nieszawce. Właśnie dzień 22 maja stał się doskonałą okazją do zorganizowania w szkole imprezy proekologicznej poświęconej prawom zwierząt.

http://img196.imageshack.us/img196/526/kwiecie304.jpg

Uczniowie przy pomocy nauczycieli przygotowali piękną ekspozycję poświęconą zwierzętom i ich prawom, były wiersze i przedstawienie o psie Burku, rozstrzygnięcie konkursów plastycznych.

http://img196.imageshack.us/img196/2270/kwiecie329.jpg

W tym szczególnym spotkaniu wzięło również udział nasze schronisko. Agnieszka Wiśniewska (zastępca kierownika) i Dominika Warska (wolontariusz) zostały poproszone o wręczenie nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach.

http://img196.imageshack.us/img196/5077/kwiecie346.jpg

Agnieszka Wiśniewska opowiadała dzieciom o przestrzeganiu praw zwierząt. Mówiła na czym polega odpowiedzialność właściciela za kota czy psa, jakie spoczywają na nim obowiązki, w jaki sposób należy reagować na krzywdę zwierząt, do kogo się zwrócić o pomoc. Opowiadała również o mieszkańcach naszego schroniska. Dzieci miały do nas mnóstwo pytań, dzieliły się z nami swoimi doświadczeniami "małych właścicieli" zwierząt domowych.

http://img196.imageshack.us/img196/2715/kwiecie351.jpg

Na koniec schronisko otrzymało prezent od dzieci - karmę dla naszych podopiecznych, za co jeszcze raz pięknie dziękujemy.
Cieszy nas to, że w szkołach w szkołach opowiada się o prawach zwierząt, już od najmłodszych lat uświadamia się o konieczności ich przestrzegania, prowadzi się zajęcia proekologiczne.
Jest nam również bardzo miło, kiedy możemy w nich uczestniczyć :)

Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczniów i nauczycieli
ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce!

źródło: torun.schronisko.net

 
inne aktualności
 Podziękowanie
 Jesteśmy w potrzebie!
 Poćwicz ze swoim psem!
 AKCJA - STERYLIZACJA
 Prezent od WSP
 NIK pozytywnie ocenia schronisko
 PUSTA MISKA - podsumowanie
 Już się nie zgubię!
 Co słychać w nowym domu?
 RZUĆ GROSZAKA - podsumowanie akcji
 Przekaż nam swój 1%
 Podziękowania dla lekarzy
 Akcja IDENTYFIKATOR

więcej wiadomości
 
komentarze użytkowników dodaj komentarz

nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja adopcje.org nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
weterynarz