identyfikator dla psa

Stefan 3861

Kocur

2 lata

europejski

Katowice

Dodano: 2018-12-02 09:56

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Niestety nie możemy zatrzymać naszego kotka Stefana, którego wzięliśmy ze schroniska w maju. Nasz pierwszy kot go nie akceptuje i nie chcemy ich dalej narażać na stres.

Stefanek jest niesamowicie kontaktowy, ciekawy, nie boi się ludzi. Ma około 15 miesięcy, 5 kg wagi. Ciągle pełny życia i chętny do zabawy. Jednocześnie potrafi słodko położyć się z opiekunem podczas drzemki i słodko mruczeć do snu.

Stefanka ze schroniska zabraliśmy z chorobą oka. Po szeregu badań okazało się że prawdopodobnie powodem choroby jest wirus herpes (wynik badania krwi pozytywny). Stefan jest już po najtrudniejszym okresie leczenia (codzienne serie zastrzyków), ale będzie trzeba dalej kropić mu oczy. Cały ten wysiłek jednak warto podjąć. Stefanek odwzajemnia go wszystko z dużą nawiązką.

Choroba nie powinna już być zaraźliwa w tym wieku kota (opinia kilku weterynarzy z którymi się konsultowaliśmy). Brak akceptacji i możliwości współżycia z drugim kotem to raczej kwestia osobowości naszego kota rezydenta a nie Stefanka, który jest bardzo ciekawy wszystkiego i wydaje się, że jak najbardziej nadaje się do współżycia z innymi zwierzętami.

Kontakt

519507620, mojekontopocztowe@o2.pl

identyfikator vetid
//