identyfikator dla psa

Maciek 6882

Kocur

3 lata

europejski

Szczecin

Dodano: 2020-08-25 11:04

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Rudy szuka domu
Oto Maciek, najbardziej skrzywdzony kot, którego przyszło nam poznać, kto zawinił? Człowiek, bo wziął sobie „żywą maleńką zabawkę”, a zrobił to po to, by w miarę wzrostu złamać kotu psychikę, podeptać jego zaufanie i miłość, by na koniec pozbyć się jak śmiecia!

Tak, dziś nie będzie miło ani przyjemnie, bo szczerze mówiąc, dzisiejszy post jest dla Maćka jedyną szansą na życie, nie nowe czy lepsze, po prostu na przetrwanie...

Choć w wielkim skrócie, to jednak zacznijmy od początku:
Kiedy Maciuś był maleńką rudą kuleczką, zachwycał, „pańcia” bawiła się z nim metodą „polowanie na rękę i gryzienie”, było świetnie. Niestety Maciuś dorastał i jedyna znana mu zabawa przestała cieszyć jego „panią”, znalazła cudowny sposób na to, by Maćka wyhamować, nieeee, nie były to zabawki wędką czy odwrócenie uwagi, to coś znacznie bardziej wyszukanego: odpychanie i uderzenia kijem, naprzemiennie z biciem szmatą. Od czasu wynalezienia tych wyszukanych metod, życie Maćka wyglądało właśnie tak: próba zabawy - ścierka, polowanie na rękę - kij, itd...

Co było dalej? Otóż gehenna trwała trzy lata, efekt? Na widok człowieka Maciek zaczyna się czołgać, gładzie uszy, syczy, warczy, zamiera w bezruchu, czasem szuka kryjówki.
Dziwicie się? My nie, jedyne co, to płakać nam się chce na myśl, co jeszcze działo się za zamkniętymi drzwiami, skoro z taką lekkością „pani” opowiada o kiju i szmacie.
Ostatnio „pani” się rozchorowała, po powrocie ze szpitala stwierdziła, że Maciek ma zniknąć, nieważne dokąd ktoś go zabierze, miejsca w domu już dla niego nie ma.

W tej chwili Maciek jest zabezpieczony w mieszkaniu, gdzie są duże i głośne psy, dla kota tak lękowego jak on, jest to przysłowiowy „gwóźdź do trumny”, stan psychiczny Maćka pogarsza się z dnia na dzień, właściwie to ten kot umiera za życia, tak, myślę, że to dobre określenie.

Po co więc ten post?
Bo wiemy, że pracując z Maćkiem i dając mu spokój, możemy pokazać mu, że jest jeszcze coś takiego jak dobre życie, że może je poznać i nauczyć się, jak to jest być kotem, i przede wszystkim jak być kochanym. Musimy wyeliminować lęk i skojarzenie: człowiek ból, niestety same tego nie zrobimy.

Czego szukamy dla Maćka?
Domu tymczasowego, który może okazać się stałym, bez dzieci i innych zwierząt, z możliwością izolacji na jakiś czas. Pierwsze dwa tygodnie Maciuś powinien spędzić sam w pustym pokoju, opiekun będzie jedynie pojawiał się by napełnić miseczki i sprzątnąć kuwetę, po tym czasie powoli zaczniemy wprowadzać do jego życia dłuższe wizyty człowieka, z przysmakami, zabawkami, może chwilą „pogadanki”.
Cały czas pieczę nad opiekunami będzie monitorował współpracujący z nami behawiorysta, będzie doradzał, pomagał, podpowiadał.

Kontakt

503912346 (tylko sms)

identyfikator vetid
//