identyfikator dla psa

Pusia 7249

Kotka

6 lat

europejski

Olsztyn

Dodano: 2021-07-30 19:49

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Pusia to taka kotka, która nikomu nie wchodzi w drogę. Cichutka, niewidoczna, niewymagająca. Taka, która nikomu nie chce przeszkadzać.
Jest jednym z najbiedniejszych schroniskowych zwierząt. Według schroniska jest nosicielką dwóch zakaźnych kocich wirusów FeLV i FIV. Choć nosiciele obydwu wirusów mogą przeżyć długie lata bez rozwinięcia objawów choroby, w oczach wielu nosicielstwo czyni z Pusi „nieadopcyjną” kotkę.
W ten sposób, ta łagodna, delikatna kotka, która ma prawo być słabsza od innych zwierząt (z powodu podwójnego nosicielstwa), już piąty rok trwa na kwarantannie schroniska w Olsztynie. Skazana na brak domu, skazana na życie w schronisku.
Ciężko opisać kotkę, której nigdy nie poznałam, wszak Pusia żyje tam, gdzie większość ludzi nie ma wstępu. Lecz z opowieści pracowników – opiekunów zwierząt, tych którzy mieli okazję ja poznać – wyłania się obraz łagodnej i zamyślonej kociej marzycielki. O czym może marzyć taki kot jak ona? Pewnie o spokoju, przewidywalności, własnym posłanku, miskach i zabawkach, o człowieku, którego ma tylko dla siebie.
Tak sobie myślę, że wciąż jeszcze o tym marzy. A ja, gdy przypominam sobie o jej podwójnym nosicielstwie, o jej delikatności i o jej schroniskowym stażu, nie mogę z głowy wyrzucić pytań: „Jak to się dla niej skończy? Czy zdąży jeszcze znaleźć dom?”

Kontakt

Więcej informacji pod nr tel.: 782-640-033 Kotka przebywa w: Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie ul. Turystyczna 2 10-369 Olsztyn Tel. 89 526 82 15 czynne: pn.-pt. w godz.: 9.00-15.00, sob. w godz.: 10.00-14.00

identyfikator vetid
//