identyfikator dla psa

Toma 7252

Kotka

2 lata

europejski

Olsztyn

Dodano: 2021-04-27 09:48

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

OLSZTYN: Toma wśród kosmitów - podaruj kochający dom koteczce FeLV+.

Imię: Toma
Wiek: ok. 2 lata (szacowana data ur. 2019 r.)
Płeć: Ona
W schronisku od: 28.01.2021 r.
Powód pobytu w schronisku: kotka z ul. Smętka dostarczona na sterylizację

Wobec człowieka: stosunek do człowieka nieznany
Wobec innych kotów: wycofana
Stosunek do psów: nieznany
Stosunek do małych dzieci: nieznany
Cechy charakterystyczne: wg schroniska kotka jest FeLV +, jest nosicielką wirusa kociej białaczki, kotka będzie mieć robione ponowne testy

Preferencje adopcyjne: spokojny, cierpliwy opiekun, rodziny ze starszymi dziećmi mile widziane, ale ze względu na wynik testu FeLV(+) proszę o dom bez innych zdrowych kotów, wyłącznie niewychodzący

Kastracja, mikrochip

Nr chip: 616093901145794
Nr rejestru: 72/2021


„Co to wszystko znaczy? Czemu wciąż tu jestem? Co to za dziwne stwory? Gdzie się podział dom?”
Tak pewnie zastanawia się codziennie Toma, młodziutka kotka dostarczona do schroniska na kastrację, której nie udało się już wrócić do domu.
Toma w schronisku siedzi już od stycznia. I choć codziennie próbuje poukładać sobie w głowie swoją nowa sytuację, to z biegiem czasu wcale nie robi się mniej dziwnie.
Spróbuj to sobie wyobrazić.
Dla tej biednej kotki, która początek życia spędziła prawdopodobnie jako kot uliczny, bez bliskiej więzi, bez kontaktu z ludźmi, ostatnie wydarzenia: odłów, kastracja, a potem zamknięcie w schronisku jest czymś, co dla nas byłoby porównywalne do porwania przez UFO.
Wszystko co znała zniknęło bezpowrotnie. Jej dobę wypełniają obce dźwięki i zapachy. Wokół inne koty, tak samo zdezorientowane i bezradne jak ona, w większości z podobną jak ona historią.
No i te stwory! Dziwaczne, łyse, większe od niej, z długimi bezwłosymi palcami. Nie rozumieją jej, a może nie chcą jej zrozumieć. Pojawiają się i znikają nagle. Przestawiają przedmioty. Mają swoje przyrządy, ciągle robią jakieś badania, jakieś swoje testy.
I chociaż Toma, kotka o znakomitym zmyśle obserwacji, zaczęła już w tym zauważać jakiś powtarzający się wzór, wciąż nie zna odpowiedzi na jedno kluczowe pytanie: po co? Po co to wszystko jest?

Trudno opisać z charakteru odizolowaną kotkę, której nie było mi dane poznać. Opisać tylko z obserwacji na odległość, przez siatkę, która otacza schroniskową kwarantannę.
Czy gdybym ją poznała, umiałabym jej wytłumaczyć, co się stało?
Nie wiem, czy Toma rozumie, co oznacza bycie kotem FeLV+, czyli nosicielem wirusa kociej białaczki, ale ja szukam dla niej domu, który dla niej będzie gotowy, aby poszerzyć swoją wiedzę na ten temat.
Na początek warto wspomnieć, że wirus ten nie jest zakaźny dla ludzi i innych zwierząt – przenosi się tylko między kotami. Sam ten fakt, znacznie ogranicza szanse Tomy na znalezienie dobrego domu.
Większość kocich bohaterów dawno zakocona innymi kocimi biedami…
Toma to młoda, 2-letnia koteczka, która w domu mogłaby mieć przed sobą całe życie. Tak, nawet mimo diagnozy FeLV+.
Czy znajdzie jeszcze swego bohatera który odbije ją z rąk kosmitów i po malutku, na spokojnie wytłumaczy jej, że człowiek nie jest wcale taki straszny?
Zapraszam do adopcji Tomy!

Źródło danych o kocie:
https://tinyurl.com/4sjuezpx

Więcej informacji pod nr tel.:

782-640-033

Kotka przebywa w:

Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie
ul. Turystyczna 2
10-369 Olsztyn
Tel. 89 526 82 15

czynne: pn.-pt. w godz.: 9.00-15.00, sob. w godz.: 10.00-14.00

! WAŻNE ! – dzwoniąc do schroniska powołuj się na numer chip lub numer rejestru tego konkretnego kota!

Jeżeli adoptujesz tego kota, proszę o kontakt. Nie mamy dostępu do zwierząt przebywających długotrwale na kwarantannie, co utrudnia nam wolontariuszom, pozyskanie bieżącej informacji co do ich dalszych losów.

Adopcja wiąże się z uiszczeniem jednorazowej opłaty adopcyjnej. Autor ogłoszenia nie pobiera żadnych opłat od zainteresowanych adopcją. Opłata jest pobierana przy podpisaniu umowy adopcyjnej przez Schronisko dla Zwierząt w Olsztynie.

W ogłoszeniu użyto screena zrobionego ze strony Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie -www.schronisko.olsztyn.pl-, nie jestem autorem ani właścicielem zdjęć zamieszczanych na stronie schroniska.

Kontakt

Więcej informacji pod nr tel.: 782-640-033 Kotka przebywa w: Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie ul. Turystyczna 2 10-369 Olsztyn Tel. 89 526 82 15 czynne: pn.-pt. w godz.: 9.00-15.00, sob. w godz.: 10.00-14.00

identyfikator vetid
//