identyfikator dla psa

Niunia 7322

Kotka

14 lat

europejski

Olsztyn

Dodano: 2021-06-13 17:49

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Imię: Niunia
Wiek: według schroniska ok. 14 lat (szacowana data ur. 2007 r.)
Płeć: Ona
W schronisku od: 28.01.2021 r.
Powód pobytu w schronisku: oddana po śmierci właścicielki

Wobec człowieka: bardzo kontaktowa, domaga się uwagi, chce być tulona i głaskana
Wobec innych kotów: niechętna, zazdrosna, szybko się irytuje
Stosunek do psów: nieznany
Stosunek do małych dzieci: nieznany
Cechy charakterystyczne: bardzo stresuje się w schronisku

Preferencje adopcyjne: kotka wymaga szczególnie dobrego, doświadczonego domu

Kastracja, mikrochip

Nr chip: 616093900813034
Nr rejestru: 35/2021

W swoich snach nie jest odpadem, tylko kochanym skarbem. W swoich snach jest swobodna. Przed nikim nie musi się bronić, z nikim nie musi walczyć o miejsce, o jedzenie, o zabawki, o opiekę, uwagę i troskę. Ma cały dom tylko dla siebie - dom, a nie tylko mieszkanie, bo miejsce ze snów Niuni jest właśnie jej dotychczasowym domem.

Dziś po raz kolejny Niunia przechadza się po domu swoich snów. Miękki dywan, tak inny od zimnych schroniskowych podłóg, jak zwykle bezszelestnie ugina się pod jej łapkami. Kotka ogarnia wzrokiem swoją przestrzeń, własną, bezpieczną, taką jak zawsze. Ociera się o krzesła i fotele, po czym z radością wskakuje na łóżko pełne zapachu jej oraz jej Pani.

No właśnie, a gdzie też się ona podziała? Znowu gdzieś zniknęła? Wszystko w tym domu jest na swoim miejscu, jest idealnie, dokładnie tam gdzie zawsze… tylko człowieka brak.

Niunia chce jak najdłużej cieszyć się tym miejscem, ale ciekawość oraz rosnący w jej sercu niepokój nie pozwalają się zagłuszyć. Kotka czuje więc, że musi jak najszybciej rozwiązać tą zagadkę.

Zeskakuje z łóżka i najpierw kieruje się do kuchni. Biegnąc wydeptuje wgniecenia w kształcie łapek w teksturze dywanu. W kuchni miseczki stoją tam gdzie zawsze, meble na miejscu, a Pani nie ma!

Tup, tup, tup – szybciutko biegnie do przedpokoju, lecz tam jej nie znajduje. Pac, pac, pac – białe kocie łapki stukają po podłodze. Niunia zagląda do łazienki – kuweta, wanna, pralka - wszystkie na miejscu, lecz Pani nie ma. Przepadła jak kamień w wodę.

Niunia wraca do pokoju, sprawdza jeszcze raz, wreszcie wskakuje na parapet okna. Wygląda, lecz na zewnątrz pusto, nie ma nikogo.

Jak to? Dlaczego? Ach, kto mi zepsuł idealny sen?! – martwi się Niunia. Z tych rozmyślań wyrywa ją dotyk innych kocich wąsów, obcych wąsów, które w przelocie muskają jej pyszczek.

Kto tu jest? Przecież mieszkamy same? – denerwuje się Niunia – nie widzi nikogo wkoło, więc kto ją przed chwilą dotknął. Czy to kocie duchy, pozostałości po poprzednich mieszkańcach tego domu?

Sen dobiega końca.

Dotyk kocich wąsów ustał, lecz zamiast niego Niunia czuje silny powiew wiatru. Zaczyna słyszeć śpiew ptaków, głośny, wyraźny, bardzo, bardzo bliski. Taki jaki niezwykle rzadko spotyka się na betonowym miejskim osiedlu, gdzie znajduje się jej dom. Do jej czarnego noska dociera zapach lasu. Gęstego, ciemnego lasu, który otacza schronisko.

Dopiero w tym momencie Niunia zdaje sobie sprawę, ze dzisiaj znowu będzie musiała się obudzić.
---
Nie wiemy do końca jak wyglądała przeszłość Niuni, lecz po jej zachowaniu możemy tylko się domyślać, że z taką tęsknotą Niunia wspomina swój dom. Kotka uwielbia ludzi, ale kompletnie nie radzi sobie w schronisku. Niunia jest kotką domową, boi się dużych, otwartych przestrzeni, nie ufa innym kotom. Najchętniej przebywałaby w budynku, sam na sam z człowiekiem. Z nami Niunia powoli uczy się wychodzić na kocią wiatę i na spacery w szelkach, tak aby być widoczna dla odwiedzających.
Niunia to wyjątkowa kotka – szukamy doświadczonych opiekunów, najlepiej w domu bez innych kotów.
Błagamy o dom dla naszej kochanej seniorki Niuni.

Kontakt

Więcej informacji pod nr tel.: 782-640-033 Oraz na mojej stornie facebook: Olsztyńskie Koty do Adopcji Kotka przebywa w: Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie ul. Turystyczna 2 10-369 Olsztyn Tel. 89 526 82 15 czynne: pn.-pt. w godz.: 9.00-15.00, sob. w godz.: 10.00-14.00

identyfikator vetid
//