Tyson 1226

Pies

11 lat

amstaf

Puławy

Dodano: 2016-11-07 15:06

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Co można napisać o tysonie? Od razu widać, że jest to piesek w typie amstaffa. Ludzi kocha, inne psy średnio akceptuje. Uwielbia spacery, chwile kiedy poświęcamy mu czas w boksie. Tyson patrzy na świat sercem, swoim wielkim serduchem, gdyż jest niewidomy :( mordkę ma tak słodką, że żaden psiak mu nie dorówna w tej kwestii :) gdy tylko wyczuje, że dzisiaj jest dzień spaceru od razu zaczyna tupać przednimi łapkami i grzecznie czeka na zapięcie smyczy. Na spacerach genialnie chodzi bez smyczy, pilnuje się i słucha kroków swojego przewodnika. Tyson kocha spacery, krótkie momenty poza boksem? Coraz ciężej wraca mu się do schroniska :( na samym początku tyson traktował schronisko jako wybawienie, niestety czuje głęboko w serduszku że zasługuje na więcej! I ma rację! Wierzymy w to że jest na tym świecie jeszcze człowiek, który pokocha tego cudaka ? Niesamowity psiak, który zasługuje na jeszcze lepszy domek. Pomóżmy tysonowi odnaleźć szczęście! Link do wydarzenia tysona: tutaj. Tyson jest odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony i zachipowany. Ze względu na zaawansowany wiek tyson nie jest wykastrowany. Tyson jest określony na wiek przynajmniej 10 lat, ale prawdopodobnie ma więcej.

Kontakt

Tel. 667 706 607

Amerykański Staffordshire Terrier znany powszechnie Amstafem pochodzi z Ameryki. Rasa jest bardzo podobna do Pit Bull Terriera. W latach 30. XX wieku w Ameryce zaczęto potępiać ludzi hodujących Pit Bull Terriery zarzucając im, że hodują psy do walk. Tym samym hodowcy podzielili się na miłośników zwierząt, którzy dalej hodowali Pit Bull Terriery, natomiast zwolennicy walk psów zaczęli inwestować w Amstafy. Mówiono nawet, że jest to jedna i ta sama rasa. Obecnie Amstafy są bardzo popularnymi psami obronnymi nawet w Polsce.

Amstaf ma bardzo krótką sierść, która praktycznie nie wymaga czesania. Sierść jest prosta i powinna mieć jednakową długość na całym ciele. Dosyć mocno przylega do ciała, jest błyszcząca i sztywna w dotyku. Umaszczenie może być dowolne – jednolite, łaciate lub wielokolorowe. Niedopuszczalne są osobniki białe, gdzie białego jest więcej niż 80% oraz czarne i opalane. Amstafy mierzą do 50 cm wysokości i ważą około 40 kilogramów. Żyją od 9 do 15 lat. Ich ciało ma muskularną, ale zwinną i wdzięczną budowę. Są średniej długości, mają szeroką głowę z mocno zaznaczonymi mięśniami policzków oraz wysoko umieszczonymi uszami. Ogon zwęża się ku końcowi i jest dosyć krótki biorąc pod uwagę rozmiary psa. Oczy są ciemne i okrągłe, umieszczone nisko na czaszce.

Amerykański Staffordshire Terrier to pies lojalny, łagodny i kochający. Są wspaniałymi kompanami dla dominującego i doświadczonego właściciela i doskonale spełniają rolę stróża dla swojego terytorium. Z innymi psami Amstafy żyją dobrze, ale nie powinno się dopuszczać do kłótni między nimi, gdyż należy pamiętać o ich agresywnej naturze. Z natury są to psy inteligentne, śmiałe i pewne siebie. Amstafy od szczeniaka wychowane i przyzwyczajone do obecności dzieci uwielbiają się z nimi bawić, a w razie niebezpieczeństwa potrafią stanąć w ich obronie. Należy jednak, że z uwagi na fakt,że są to psy potężne nie powinny pozostawać razem bez nadzoru.

Lorem Ipsum

//