identyfikator dla psa

Diablo 1788

Pies

4 lata

terier niemiecki

Zgierz

Dodano: 2018-03-22 18:59

Dodany przez: Fundacja

Opis zwierzaka

Diablo jest ok. 2 letnim w psem rasy jagdterier- rasa myśliwska. To pies bardzo łagodny i uległy w stosunku do ludzi. Uwielbia głaskanie, nie ma nic przeciwko kiedy ktoś go bierze na ręce czy przeciwko różnym zabiegom przy sobie. Na smyczy ciągnie, ponieważ chce zwiedzić jak najwięcej podczas spaceru. To taki mały słodziak,. Niestety Diablo kompletnie nie toleruje innych zwierząt i przede wszystkim innych psów i suk Jest mu bardzo zimno w schroniskowym boksie, trzęsie się z zimna i z pewnością chciałby zamieszkać w domu. Ma bardzo króciutką sierść. Szukamy domu, który poradzi sobie z temperamentem i żywiołowością psa. W stosunku do dzieci jest również bardzo łagodny. Jest psem zdrowym, zaszczepiony, zachipowanym, wykastrowany oraz posiada książeczkę zdrowia. tel 506 761 221

Kontakt

Tel 506 761 221

Po I Wojnie Światowej grupa myśliwych oddzieliła się od klubu foxteriera, ponieważ zaczęto zmieniać przeznaczenie tej rasy z psa myśliwskiego na psa towarzyszącego. Przez krzyżowanie z różnymi odmianami terierów powstała nowa rasa: niemiecki terier myśliwski. W 1962 roku powstał niemiecki klub teriera myśliwskiego. W 1968 roku rasa została oficjalnie uznana.To pies bardzo ceniony przez myśliwych, odpowiednio ułożony podporządkowuje się panu.Jego głównym zadaniem było wytropienie lisów i borsuków w ich jamach. Jako, że ma świetny węch i jest bardzo odważny, sprawdzał się też w polowaniu na czarną zwierzynę.

Mały, najczęściej czarny podpalany, proporcjonalny pies myśliwski o zwartej budowie. Oczy ciemne, małe, owalne, głęboko osadzone by zapobiec urazom, powieki są przylegające, spojrzenie o rezolutnym wyrazie, pełne zdecydowania. Uszy pół-opadające w lekkim kontakcie z głową, wysoko osadzone, nie specjalnie małe, w kształcie litery “V”. Ogon dobrze osadzony na przedłużeniu linii długiego zadu, skrócony o ok. 1/3. Winien być raczej mało uniesiony a nie postawiony pionowo. (W krajach, w których obowiązuje zakaz kopiowania ogona, dopuszcza się jego naturalną długość i wymaga noszenia w pozycji poziomej lub w kształcie lekko zagiętej szabli.) Włos prosty, gęsty i szorstki lub gładki i ścisły. Umaszczenie: czarne, ciemnobrązowe lub szaro-czarny melanż ze złotorudymi, wyraźnie odgraniczonymi, czystej barwy znaczeniami nad oczami, na kufie i piersi, także na kończynach i wokół odbytu. Wysokość w kłębie: samce od 33 do 40 cm, suki od 33 do 40 cm. Waga: samce 9-10 kg, suki 7,5-8,5 kg.

Ten niewielki pies ma bardzo silny charakter i potrzebuje energicznego opiekuna, który będzie dla niego autorytetem. Niezbyt nadaje się na psa rodzinnego. Właściwie przeszkolony będzie świetnie aportował wszystko co jest w stanie unieść. Coraz częściej wykorzystuje się go do polowań z ukrycia. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel teriera niemieckiego może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//