identyfikator dla psa

Aro 1802

Pies

8 lat

husky

Łódź

Dodano: 2018-03-23 13:35

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Aro, pozytywny husky, kochany, grzeczny, do pokochania!

aro to niebywale kochany około 6 letni pies.
dawno nie było hasiorka o takim, nie wahamy się napisać, pozytywnym charakterze.
jak to możliwe, że aro żył bezdomny dosłownie na ulicy prawie 5 lat.
jak to możliwe, że żył i przeżył. dokarmiany przez okolicznych mieszkańców nie był może głodny, ale zimno, deszcze i wieczna samotność to był jego jedyny i dotychczasowy dom.
aro jest niesamowicie kochanym i pozytywnym psem. on całym swoim bezdomnym ciałkiem lgnie do człowieka. możemy napisać, że również bardzo lubi dzieci, które codziennie odprowadzał do pobliskiej szkoły.
nie ma w nim cienia agresji do innych psów i suczek. stosunek do kotów nie jest znany, ale przez 5 lat jego bezdomności wszystkie na wsi żyją.
nie ma problemu z jazdą w samochodzie, pięknie chodzi na smyczy, nie ciągnie. wręcz przytula się do nogi opiekuna i nie oddala od niego. puszczony na wybiegu nie kombinuje, nie ucieka, ani nie ma tendencji do podkopywania.
odnajdzie się w domu i w mieszkaniu. zachowania czystości na pewno trzeba go będzie nauczyć.
na nowy kochający dom czeka w hoteliku w woj. łódzkim.

Kontakt

kontakt w sprawie adopcji maja 607-524-509 maja@fundacja –polnocniaki.pl

To jedna z pierwotnych ras psów, pochodzi z północnej Syberii gdzie był hodowany do pracy jako pies zaprzęgowy Czukczów oraz Kamczadałów, Koriaków i Jagakirów. Psy te były odporne na ciężkie warunki pogodowe, pomagały też swoim opiekunom zdobywać pożywienie. W 1909 roku husky trafił do Kanady i zaczął brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club".

Wysokość w kłębie: psy 53,34 - 59,69 cm, suki 50,80 - 55,88 cm Waga: psy 20,4 - 27,2 kg, suki 15,9 - 22,7 kg Husky syberyjski jest psem pracującym średniej wielkości, szybkim, lekkonogim, swobodnym i eleganckim w ruchu. Proporcje i kształt ciała odzwierciedlają podstawową równowagę siły, prędkości i wytrwałości. O wyrazie przenikliwym lecz przyjacielskim, ciekawskim, a nawet szelmowskim. Oczy migdałowate, średnio rozstawione i lekko ukośne. Brązowe lub niebieskie, przy czym do zaakceptowania jest jedno oko brązowe a jedno niebieskie. Uszy średniej wielkości, trójkątne, stojące, blisko siebie i wysoko osadzone. Husky syberyjski ma podwójną okrywę włosową średniej długości o wyglądzie pięknego futra, podszerstek miękki i gęsty dostatecznie długi, aby podeprzeć włos okrywowy. Dłuższe sztywne włosy pokrywowe są proste i trochę przylegające, ani szorstkie ani odstające wprost od ciała. Umaszczenie dozwolone są wszelkie kolory od czarnego do czysto białego. Zwykła jest, niespotykana u innych ras, różnorodność rysunku na głowie, włącznie ze zwracającym uwagę typowym wzorem.

To niezwykły pies – jest przyjacielski, łagodny, czujny i towarzyski. W stosunku do obcych jest odrobinę nieufny, ale nie wrogi czy agresywny. Bardzo inteligentny i pełen godności. Właściwie ułożony jest fantastycznym psem towarzyszącym i pracującym. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, musi mieć zapewniona dużą dawkę ruchu każdego dnia. To pies kochający świeże powietrze i sport - uwielbia biegać, powinien systematycznie ćwiczyć. Najlepsze miejsce dla niego to wieś. Nie powinien być wyprowadzany na spacery w największe upały - bardzo się wtedy męczy. Husky jest - tak jak dawniej - zdolny do wykonywania swojego pierwotnego zadania psa pociągowego i ciągnięcia lżejszych ładunków w umiarkowanym tempie na dużych odległościach.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//