Ksena 183

Suka

3 lata

terier walijski

Wrocław

Dodano: 2016-07-02 19:19

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Oddana przez opiekunkę, która wcześniej przywiozła ją ze schroniska w holandii. Na miejscu w polsce okazało się, że pies rezydent, starszy schorowany jegomość, nie akceptuje rozbrykanej małolaty. Panienka jest wysterylizowana, zaszczepiona, zaczipowana, a jej waga to 27 kg. Dla tej łagodnej i wesołej amstaffki o imieniu ksena szukamy domu bez dzieci, innych zwierząt, domu w którym zazwyczaj ktoś jest, wśród ludzi, którzy wiedzą co w teorii i w praktyce oznaczają terminy: samokontrola, wyciszanie, metodyka w nadpobudliwości psychoruchowej, profilaktyka i postępowanie w lęku separacyjnym. Sunia w chwili obecnej przebywa na zaawansowanej terapii behawioralnej w chacie leona (http://zchatyleona. Pl/). Kontakt z prowadzącym ją szkoleniowcem wyłącznie za naszym pośrednictwem. W opolu i we wrocławiu ksenka ma zapewnioną bezterminową darmową opiekę szkoleniowca/behawiorysty.

Kontakt

e-mail: dwapluscztery@gmail.com

To prawdopodobnie jedna z najstarszych ras hodowanych w Anglii. W Walii, skąd pochodzi wykorzystywano go głównie do pilnowania gospodarstw i polowań na lisy, wydry i borsuki. Swoją nazwę terier walijski otrzymał w 1886 roku, w tym samym roku utworzono też Welsh Terrier Club i opracowano wzorzec rasy. Od 1895 roku jest pokazywany na wystawach na całym świecie.

Z powodu wyglądu i koloru sierści jest często nazywany małym airedale terierem. To mały kompaktowy pies. Oczy małe, dość głęboko osadzone, ciemne; pełne wyrazu, śmiałe. Oczy okrągłe i duże. Uszy w kształcie litery V, małe niezbyt cienkie. Dość wysoko osadzone, małżowina załamana do przodu, przylegające do głowy. Szata włos szorstki, twardy, ściśle przylegający, gęsty. Umaszczenie czarne podpalane lub szaroczarne podpalane Wysokość psa w kłębie nie może przekraczać 40 cm. Masa ciała: od 9 do 9,5 kg.

To świetny pies rodzinny i myśliwski. Jest inteligentny, miły i radosny. Uwielbia ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobrze sprawdza się jako pies stróżujący, obcych traktuje nieufnie. Mocno przywiązuje się do rodziny. Potrzebuje sporo ruchu, powinien mieć możliwość biegania bez smyczy. Wymaga konsekwentnego wychowania – bez tego będzie humorzasty i nieposłuszny. Właściwie wychowany jest karny i układny.

Lorem Ipsum

//