identyfikator dla psa

Sati 1846

Suka

10 lat

mieszaniec

Rzeszów

Dodano: 2018-03-24 18:54

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Sati trafiła do schroniska w roku 2015, mając ok. 5 lat. jest to średniej wielkości suczka, dość zdystansowana w stosunku do człowieka. jednakże nie jest to lęk nie do przezwyciężenia i przy odrobinie chęci i pracy ktoś może zyskać wartościowego, czworonożnego kompana.
sati jest odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona, zaczipowana i wysterylizowana.

historia sati:
na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy informację , że na stacji benzynowej, w jednej z miejscowości powiatu rzeszowskiego, od pewnego czasu błąka się suczka, którą ktoś wyrzucił z samochodu. nasz inspektor udał się na miejsce i miał pewne trudności ze złapaniem suczki ,ponieważ okazała się bardzo nieufną. do człowieka podchodziła z dużą rezerwą - jakby nie potrzebowała z nim kontaktu. po nastawieniu „ klatki pułapki” udało się ją złapać. już w schronisku nabraliśmy pewnych wątpliwości czy słusznie zrobiliśmy wyłapując ją , ponieważ naszym zdaniem suczka była po porodzie, a jeśli po porodzie to gdzie są szczeniaki... rozważaliśmy kilka opcji - od najgorszej, że sukę ktoś wyrzucił i pozbył się szczeniaków , do bardziej prawdopodobnej, że suczka ma młode, które karmi, a na stację przychodzi w poszukiwaniu większej ilośći pokarmu. po głębokim przemyśleniu założyliśmy na szyję suczki obrożę z naszym numerem telefonu i wypuściliśmy ją w miejscu znalezienia.jednak po tygodniu zajęliśmy się ponownie tą sprawą. rozpytaliśmy ludzi pracujących na stacji benzynowej , którzy potwierdzili jedynie, że suczka przebywa na stacji i ją karmią. jednak coś nas w zachowaniu suczki niepokoiło i utwierdzało w przekonaniu, ze suczka musi mieć młode, które karmi. ale jak je znaleźć?! dookoła szczere pola i trawa po pas.

a jednak los nam sprzyjał... zapewne nad nami i sunią czuwał św. franciszek i przy jego pomocy udało się nam znaleźć legowisko suczki, a w nim sześć szczeniąt! jak się okazało, dokarmiał ją od kilku tygodni pszczelarz, który miał na łąkach swoje ule i to on wskazał nam legowisko suczki. ponownie nastawiliśmy klatkę pułapkę licząc, że się skusi na mięsne smakołyki pozostawione na przynętę. po kilku godzinach pan, „pszczelarz” zadzwonił i poinformował nas, że suczka złapała się w klatce i jest w niej razem ze swoimi szczeniętami. cała psia rodzinka jest już bezpieczna i musi upłynąć trochę czasu aby psina nas dopuściła. doświadczenie podpowiada,że się powiedzie!

i się powiodło. mama wychowała przepiękne maluchy, które znalazły nowy dom. mamy nadzieję, że i mamie się to uda. sati potrzebuje dużo miłości i cierpliwości, ponieważ w schronisku czuje się trochę zagubiona i wystraszona. jednak gdy już się do kogoś przekona, to kocha całym swoim sercem.

Kontakt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt "kundelek" adres: ciepłownicza 3, rzeszów telefon: 510 170 787

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//