identyfikator dla psa

Aster 1856

Suka

11 lat

terier walijski

Rzeszów

Dodano: 2018-03-23 18:28

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Aster to suczka średniej wielkości o czarno-podpalanym kolorze sierści. można się w niej dopatrzeć podobieństwa do terriera, w dotyku ma szorstką sierść. do schroniska trafiła 23 lipca 2011 r. po wypadku jako roczna suczka. aster ma za sobą traumatyczne przeżycia.
jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana

Kontakt

Schronisko dla bezdomnych zwierząt "kundelek" adres: ciepłownicza 3, rzeszów telefon: 510 170 787

To prawdopodobnie jedna z najstarszych ras hodowanych w Anglii. W Walii, skąd pochodzi wykorzystywano go głównie do pilnowania gospodarstw i polowań na lisy, wydry i borsuki. Swoją nazwę terier walijski otrzymał w 1886 roku, w tym samym roku utworzono też Welsh Terrier Club i opracowano wzorzec rasy. Od 1895 roku jest pokazywany na wystawach na całym świecie.

Z powodu wyglądu i koloru sierści jest często nazywany małym airedale terierem. To mały kompaktowy pies. Oczy małe, dość głęboko osadzone, ciemne; pełne wyrazu, śmiałe. Oczy okrągłe i duże. Uszy w kształcie litery V, małe niezbyt cienkie. Dość wysoko osadzone, małżowina załamana do przodu, przylegające do głowy. Szata włos szorstki, twardy, ściśle przylegający, gęsty. Umaszczenie czarne podpalane lub szaroczarne podpalane Wysokość psa w kłębie nie może przekraczać 40 cm. Masa ciała: od 9 do 9,5 kg.

To świetny pies rodzinny i myśliwski. Jest inteligentny, miły i radosny. Uwielbia ruch, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobrze sprawdza się jako pies stróżujący, obcych traktuje nieufnie. Mocno przywiązuje się do rodziny. Potrzebuje sporo ruchu, powinien mieć możliwość biegania bez smyczy. Wymaga konsekwentnego wychowania – bez tego będzie humorzasty i nieposłuszny. Właściwie wychowany jest karny i układny.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//