identyfikator dla psa

Aleks 1867

Pies

10 lat

mieszaniec

Wrocław

Dodano: 2018-03-23 18:54

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Aleks w schronisku mieszka już kilka lat. bardzo długo nie pozwolił nam do siebie podejść, chował się w przed człowiekiem, uciekał, zamknął się w swojej skorupie. nie chciał znowu cierpieć, nie znał człowieka od dobrej strony. nikt z nim nie spacerował radośnie, nikt nie pokazał słodkiego życia. był tylko podwórkowym alarmem, który w mniemaniu poprzedniego opiekuna nie zasłużył na nic.

mówi się, że czas leczy rany. minęło sporo czasu, powolutku, powolutku udało się aleksowi zrobić nieporadny krok do przodu, w stronę człowieka. najważniejsze, że wreszcie chce i zaczyna pokazywać, że zależy mu na kontakcie z człowiekiem. w stawianiu pierwszych kroków pomaga mu koleżanka z boksu i dlatego dobrze byłoby gdyby zamieszkał w domu z innym psem.

aleks jeszcze nie za bardzo radzi sobie na smyczy. z pewnością szybciej nauczyłby się wszystkiego w nowym domu. w schronisku czasu i rąk do pracy jest wciąż za mało. aleks nie jest psem dla każdego, szuka opiekuna spokojnego, doświadczonego i cierpliwego. nie powinien mieszkać w domu z dziećmi, bo bardzo boi się gwałtownych ruchów. niestety nie znamy jego stosunku do kotów.

aleks jest w średnim wieku, średniej wielkości. ma jeszcze połowę życia na poznanie świata od dobrej strony. musi jedynie dostać szansę.

więcej informacji pod numerem: 668 332 546 (w godz. 17-21).

jeśli sam nie możesz przygarnąć psa, może znasz kogoś, kto szuka przyjaciela i ma kąt do zaoferowania w swoim domu. popytaj, dla naszych psów to ostatnia szansa, ponieważ nasze przytulisko jest likwidowane

piesek przebywa w schronisku w województwie świętokrzyskim busko zdrój. możliwy jest dowóz pieska do nowego domku za zwrotem kosztów transportu.

Kontakt

Fundacja opieki nad zwierzętami bezdomnymi przytulisko w busku-zdroju kontakt: 668 332 546 w godzinach 17-21

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//