identyfikator dla psa

Gzyms 1975

Pies

8 lat

mieszaniec

Rzeszów

Dodano: 2018-03-24 13:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Gzyms trafił do schroniska w roku 2012, jako kilkumiesięczny szczeniak. jest to pies o krótkiej, gładkiej sierści w kolorze czarno-podpalanym. jest dość nieufny w stosunku do ludzi, zwłaszcza nowo poznanych. najlepiej czuje się w towarzystwie innych pobratymców, z którymi często dokazuje. potrzebuje systematycznego kontaktu z ludźmi, aby się otworzył i bez strachu podchodził do nich. powoli uczy się chodzić na smyczy. jest psem dość dużym, lekko powyżej kolana, ale ma szczupłą, lekką budowę. to pies poruszający się z lekkością. niestety ma juz za sobą jedną nieudaną adopcję. mimo dobrych chęci, nowych właścicieli przerosły problemy behawioralne gzymsa. ten sympatyczny psiak potrzebuje domu, w którym będzie więcej psów, gdyż tylko wtedy gzyms lepiej funkcjonuje i czuje się pewniej. w obecności samych ludzi jest zagubiony i przestraszony. gzyms potrzebuje człowieka, który będzie codziennie, powoli i konsekwentnie go oswajał z różnymi sytuacjami, w których czuje się niepewnie. potrzebuje właściciela cierpliwego i bardzo spokojnego a wówczas ten wspaniały pies z pewnością odwdzięczy się mu przywiązaniem i zaufaniem. jest zaczipowany, szczepiony, odrobaczony, posiada książeczkę zdrowia.

Kontakt

Telefon: 510 170 787, schronisko kundelek, ul. ciepłownicza 3, rzeszów

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//