identyfikator dla psa

Jordan 1976

Pies

14 lat

mieszaniec

Rzeszów

Dodano: 2018-03-24 13:52

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Jordan to pies średniej wielkości o półdługiej sierści w kolorze biało-rudym. ma obecnie ok.12 lat. jest dość nieufny w stosunku do obcych ludzi, zachęcony smakołykami podchodzi ale bardzo ostrożnie, jest bardzo czujny. to pies, który nie miał zbyt wiele kontaktu z człowiekiem zanim trafił do schroniska. był półdzikim psem. dopiero w schronisku dzięki pracy opiekunów jordan stał się na tyle zsocjalizowany, że pozwala się głaskać i nie czuje panicznego lęku przed ludźmi. potrafi chodzić na smyczy choć najlepiej czuje się biegając swobodnie po wybiegu. jest zdezorientowany gdy wychodzi poza teren schroniska. jordan nie toleruje kotów. do schroniska trafił w kwietniu 2011 r. wraz z rodzeństwem. jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany i wykastrowany, posiada książeczkę zdrowia.

Kontakt

Telefon: 510 170 787, schronisko kundelek, ul. ciepłownicza 3, rzeszów

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//