identyfikator dla psa

Mazzy 1983

Pies

13 lat

mieszaniec

Rzeszów

Dodano: 2018-03-24 13:58

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Mazzy to pies średniej wielkości (w kolano) o półdługiej, puszystej prostej sierści w kolorze wilczastym z białym. to bardzo wesoły i zabawny psiak. uwielbia kontakt z człowiekiem, szalone zabawy i gonitwy. to bardzo towarzyski pies. nie za bardzo potrafi chodzić na smyczy. jest nazywany "tańczącym" psem gdyż zabawnie zatacza tylnymi łapkami. jest troszkę zaczepny w stosunku do innych psiaków, ale nie jest szkodliwy, wszystko bierze za dobrą monetę i prowokuje do zabawy, co czasem jest źle odczytywane przez inne psiaki i je denerwuje. do schroniska trafił w marcu 2010 r. mając ok. 2-ch lat. jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada książeczkę zdrowia.

Kontakt

Telefon: 510 170 787, schronisko kundelek, ul. ciepłownicza 3, rzeszów

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//