identyfikator dla psa

Indygo 1984

Pies

8 lat

mieszaniec

Rzeszów

Dodano: 2018-03-24 13:58

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Indygo to smukły piesek, średniej wielkości o krótkiej, gładkiej sierści w kolorze wilczastym. gdy przyszedł pierwszy raz do schroniska był bardzo zamkniętym w sobie psem, w pobliżu człowieka truchlał, zastygał bez ruchu. bał się bliskości człowieka. obecnie indygo jest już innym psiakiem, biega śmiało po całym schronisku z innymi psimi kolegami i koleżankami oraz asystuje opiekunom w codziennych czynnościach. jest nadal trochę zdystansowanym psem i jeszcze nie każdemu daje się pogłaskać jednak obecność człowieka nie stanowi już dla niego problemu i nawet potrafi głośno zaszczekać. w stosunku do innych psów nie jest zaczepny.
jest zaszczepiony, odrobaczony, zaczipowany i wykastrowany. do schroniska trafił 13.04.2012 r., mając ok. 10 miesięcy.

Kontakt

Telefon: 510 170 787, schronisko kundelek, ul. ciepłownicza 3, rzeszów

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//