identyfikator dla psa

Kovu 2022

Pies

7 lat

mieszaniec

Szczecin

Dodano: 2018-03-27 18:09

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kovu to pies, któremu los spłatał figla. ponad pół roku temu trafił do schroniska ponownie – tym razem od kochającej go rodziny, która kilka lat wcześniej wyrwała go z tego samego miejsca. to prawdziwa tragedia dla rodziny i psa. kovu nie rozumie, nie potrafi sobie poradzić z tą sytuacją, z emocjami, samotnością i opuszczeniem - tęskni, za wszelką cenę chce wyjść z tego miejsca …, bo przecież był kochany i dobrze traktowany…

jego buda w środku wygląda jak pobojowisko - cała podrapana i obgryziona. codziennie wciska pyszczek między kraty boksu i czeka na cud - wyglądając człowieka, z nadzieją że wróci, że go stąd zabierze… my wiemy, że nie wróci… kovu bardzo potrzebuje człowieka i jego bliskości, cieszy się na widok wolontariuszy, opiekunów i chętnie poddaje się każdemu kontaktowi fizycznemu, uwielbia się przytulać, być blisko opiekuna, a także niekończące się „głaski” (bardzo się przy tym wycisza).
początkowo do ludzi jest nieco nieufny, podchodzi z ostrożnością, ale kiedy już pozna i zaufa człowiekowi, staje się bardzo kontaktowym psem. często w nowych sytuacjach czuje się niezbyt pewnie, dlatego potrzebuje spokojnego opiekuna/przewodnika, u boku którego będzie czuł się bezpiecznie.

w stosunku do innych psów jest bardzo wybiórczy – nie wszystkie są traktowane przyjaźnie. z naszych obserwacji wynika, że z kotami raczej się nie zaprzyjaźni.
kovu ładnie chodzi na smyczy, zna podstawowe komendy, potrafi zostawać sam w domu, nie niszczy i nie brudzi. chociaż w schronisku kovu jest psem wycofanym, to zdecydowanie jest to pies aktywny, który potrzebuje wiele ruchu i wyciszających spacerów.

preferowany dom dla kovu – to stabilny, spokojny dom, bez innych zwierząt i małych dzieci.
kovu będzie wymagał trochę pracy nad odzyskaniem bezpieczeństwa i większej pewności siebie w nowym domu, ale przy odrobinie cierpliwości i miłości nie będzie to wielki problem. kovu z pewnością przy takim podejściu – będzie wiernym psim przyjacielem.

Kontakt

Tel kontaktowy 506650033

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//