idealny psiak na dłuższe spacery. może sybir to właśnie pies dla ciebie?

sybir przebywa w woj. śląskim.

pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu. musi mieć dużo ruchu i aktywności.

pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami.
nie odpowiadam na sms-y. proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy." />
identyfikator dla psa

Sybir 2032

Pies

11 lat

husky

Katowice

Dodano: 2018-03-27 21:53

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Sybir urodził się ok. 2009 roku. jest psem o drobnej budowie co zdecydowanie dodaje mu uroku. sybir jest psem lekko lękliwym. boi się psów i nie zawsze lubi by były blisko niego. lubi kontakt z człowiekiem i coraz chętniej poddaje się pieszczotom. poznał smaczki i chętnie doprasza się o nie. umie komendę "siad". kolejne umiejętności są kwestią czasu.
idealny psiak na dłuższe spacery. może sybir to właśnie pies dla ciebie?

sybir przebywa w woj. śląskim.

pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu. musi mieć dużo ruchu i aktywności.

pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami.
nie odpowiadam na sms-y. proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kontakt

Anita@okiemwilka.org tel: 660 532 331

To jedna z pierwotnych ras psów, pochodzi z północnej Syberii gdzie był hodowany do pracy jako pies zaprzęgowy Czukczów oraz Kamczadałów, Koriaków i Jagakirów. Psy te były odporne na ciężkie warunki pogodowe, pomagały też swoim opiekunom zdobywać pożywienie. W 1909 roku husky trafił do Kanady i zaczął brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club".

Wysokość w kłębie: psy 53,34 - 59,69 cm, suki 50,80 - 55,88 cm Waga: psy 20,4 - 27,2 kg, suki 15,9 - 22,7 kg Husky syberyjski jest psem pracującym średniej wielkości, szybkim, lekkonogim, swobodnym i eleganckim w ruchu. Proporcje i kształt ciała odzwierciedlają podstawową równowagę siły, prędkości i wytrwałości. O wyrazie przenikliwym lecz przyjacielskim, ciekawskim, a nawet szelmowskim. Oczy migdałowate, średnio rozstawione i lekko ukośne. Brązowe lub niebieskie, przy czym do zaakceptowania jest jedno oko brązowe a jedno niebieskie. Uszy średniej wielkości, trójkątne, stojące, blisko siebie i wysoko osadzone. Husky syberyjski ma podwójną okrywę włosową średniej długości o wyglądzie pięknego futra, podszerstek miękki i gęsty dostatecznie długi, aby podeprzeć włos okrywowy. Dłuższe sztywne włosy pokrywowe są proste i trochę przylegające, ani szorstkie ani odstające wprost od ciała. Umaszczenie dozwolone są wszelkie kolory od czarnego do czysto białego. Zwykła jest, niespotykana u innych ras, różnorodność rysunku na głowie, włącznie ze zwracającym uwagę typowym wzorem.

To niezwykły pies – jest przyjacielski, łagodny, czujny i towarzyski. W stosunku do obcych jest odrobinę nieufny, ale nie wrogi czy agresywny. Bardzo inteligentny i pełen godności. Właściwie ułożony jest fantastycznym psem towarzyszącym i pracującym. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, musi mieć zapewniona dużą dawkę ruchu każdego dnia. To pies kochający świeże powietrze i sport - uwielbia biegać, powinien systematycznie ćwiczyć. Najlepsze miejsce dla niego to wieś. Nie powinien być wyprowadzany na spacery w największe upały - bardzo się wtedy męczy. Husky jest - tak jak dawniej - zdolny do wykonywania swojego pierwotnego zadania psa pociągowego i ciągnięcia lżejszych ładunków w umiarkowanym tempie na dużych odległościach.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//