identyfikator dla psa

Gaja 2035

Suka

5 lat

owczarek niemiecki

Katowice

Dodano: 2018-03-27 21:52

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Gaja urodziła się w 2015 roku. jest pięknym psem w typie owczarka niemieckiego. lubi kontakt z człowiekiem, lubi się przytulać i jest zazdrosna o inne psiaki.
jej dotychczasowe życie nie było usłane różami, co niestety ma wpływ na jej obecne zachowanie. łatwo się nakręca przy poruszających się obiektach (auta, rowery, biegnące psy, ludzie) i ciężko jej się opanować. prawdopodobnie nikt z nią wcześniej nie pracował ale szybko się uczy i łapie kontakt z człowiekiem. umie komendę „siad” , kolejne umiejętności są tylko kwestią czasu. nauczyła się co to są smaczki i coraz chętniej ładnie pracuje za nagrodę.
gaja potrafi spacerować obok psów ale pod wpływem emocji (gdy jest pobudzona np. przejeżdżającym autem) może psa zaatakować próbując rozładować nadmiar energii.
gaja bardzo ładnie ciągnie oponę i uwielbia ruch sam w sobie. kiedy się zmęczy łatwiej uczy się nowych rzeczy. fantastycznie węszy , prawdopodobnie ćwiczenia węchowe również sprawiałyby jej wiele radości.

gaja szuka domu który zrozumie jej problemy i pomoże jej je pokonać. kogoś kto sporo czasu spędza na świeżym powietrzu i zapewni jej sporo ruchu oraz osoby znającej się na psiej komunikacji.
ze względu na nadpobudliwość niewskazane są domy z małymi dziećmi i zwierzętami.

może gaja to pies dla ciebie?
gaja - przebywa w woj. śląskim.

pies nie nadaje się na stróża, ani do stałego pobytu w kojcu. musi mieć dużo ruchu i aktywności.

pies jest pod opieką stowarzyszenia- adopcja wiąże się z procedurami.

Kontakt

Anita@okiemwilka.org tel: 660 532 331

Już od 7. wieku znana jest w Niemczech rasa owczarka, która posiada wszystkie cechy psa pasterskiego i zaganiajacego: spokój, posłuszeństwo i wytrzymałość. Dopiero w 19. wieku zwrócono szczególnę uwagę na jego nadzwyczajne cechy. W 1871 roku królewski rotmistrz Max Emil Friedrich von Stephanitz opisał owczarka niemieckiego następujaco: Owczarek niemiecki to pies, który żyje w Niemczech i dzięki ciągłym ćwiczeniom wspaniale panuje nad swoim ciałem i psyche. W 1899 roku rozpoczął planową hodowlę rasy. W tym samaym czasie powstał Związek owczarków niemieckich, który oficjalnie ogłosił standard rasy. Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością. Wykorzystywana do pracy w policji i słuzbie celnej.

Wielkości / wagi - psy: Wysokość w kłębie - 60 cm do 65 cm , waga - 30 kg do 40 kg Wielkości / wagi - suki: Wysokość w kłębie - 55 cm do 60 cm, waga - 22 kg do 32 kg Owczarek niemiecki jest średniej wielkości, lekko wydłużony, silny i dobrze umięśniony, o suchych kościach i zwartej całej budowie. Uszy stojące o średniej wielkości, które noszone są prosto i jednakowo skierowane (nie ściągnięte w bok), są one zakończone w szpic i małżowinami ustawione do przodu. Ogon: sięga co najmniej do stawu skokowego, jednak nie poza środek śródstopia. Od spodu jest nieco obficiej uwłosiony i noszony jest miękkim łukiem, przy czym w podnieceniu i w ruchu może być noszony bardziej podniesiony, ale jednak nie powyżej linii poziomej. Prawidłowa okrywa włosowa owczarka niemieckiego to twardy włos z podszerstkiem. Włos okrywowy powinien być możliwie gęsty, właściwie twardy i dobrze przylegający. Na głowie włącznie z wnętrzem uszu, na przednich częściach kończyn, łap i palców nieco dłuższy i gęściejszy. Na tylnych częściach kończyn włos przedłuża się, aż do stawów śródręcza wzgl. do stawów skokowych, na tylnych częściach ud tworzy umiarkowane portki. Umaszczenie: czarne z czerwonobrązowym, brązowym, żółtym do jasnoszarego podpalaniem. Czarne lub szare jednobarwne, z szarymi lub ciemniejszymi przesianiami, czarnym czaprakiem i maską. Dopuszczalne, ale niepożądane są nieznaczne, małe białe znamiona na piersi, jak również jasne części wewnętrzne. Płytka nosowa we wszystkich rodzajach umaszczeń musi być czarna. Podszerstek wykazuje lekkie szare ubarwienie.

Mocną stroną owczarka niemieckiego jest jego wytrzymałość, posłuszeństwo, łatwośc dopasowywania się do różnych sytuacji i wierność. Jest bardzo inteligentny i wielostronny. Nad źle wychowanym bardzo trudno jest zapanować. To świetny pies stróżujący, fantastycznie sprawdza się jako pies ratownik w czasie trzęsień ziemi, katastrof lotniczych czy po zejściach lawin. Jego wierność i zdyscyplinowanie to cechy, dzięki którym jest świetnym przewodnikiem niewidomych i niepełnosprawnych. Właściwie wychowany od szczeniaka, wyrośnie na posłusznego, spokojnego, łagodnego psa, godnego zaufania. Im więcej ma dla siebie miejsca, tym bardziej jest zadowolony. Ale dopasuje się do życia w mieszkaniu, pod warunkiem, że opiekun zapewni mu dużo ruchu. To pies, któremu nie wystarcza krótki spacer wkoło bloku, musi mieć zajęcie i konkretne zadania, żeby mógł się wykazać nabytą wiedzą.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//