identyfikator dla psa

Fin 2047

Pies

5 lat

jack russel terrier

Skała

Dodano: 2018-03-28 08:29

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Fin został znaleziony w deszczowy dzień na ulicy... samochód dosłownie przejechał po nim! cud, że poza potłuczeniami nic poważniejszego mu się nie stało. niestety po fina nikt się nie zgłosił i psiak czekał w hoteliku na nowy, kochający dom... dość szybko go znalazł... niestety także dość szybko go stracił.
z wyglądu psiak jest nieco podobny do jack russell teriera - niewielki, kompaktowy, na krótszych łapkach i z ogonkiem 7/8 :) z charakteru to raczej spokojny młodzieniec o wdzięcznym spojrzeniu :) uwielbia smakołyki, które może zwęszyć absolutnie wszędzie. w stosunku do ludzi jest pogodny i serdeczny - dobrze nawiązuje kontakt z nowymi osobami i z łatwością daje się przekupić. lubi być blisko człowieka. dobrze dogaduje się też z innymi psiakami - jest łagodny i nie wszczyna konfliktów - powinien więc sprawdzić się w domu z innym czworonogiem. fin potrafi też chodzić na smyczy. jest nauczony życia w domu, nie niszczy i nie brudzi. szukamy dla fina nowej, cudownej i odpowiedzialnej rodziny, która da mu prawdziwy dom - tym razem już na zawsze.
niestety po wypadku fin ma traumę odnośnie swojego zadku. spokojnie można go podnieść za przód, jednak kiedy próbuje się to zrobić pod pupę może się bronić. nie najlepiej znosi też jazdę samochodem. fin ma przed sobą wiele lat - spraw, by były równie pogodne jak on sam - nie każ mu czekać, zadzwoń!

Imię: fin
data urodzenia: 2015
waga: ok. 11kg
odrobaczenie: tak
szczepienie: tak
kastracja: tak
czip: tak

Kontakt

kontakt: 531 788 371 , 600 259 190

Skąd pochodzi ten mały muskularny psiak z dużym temperamentem? W 1810 roku student teologii John Russell kupił od swojego mleczarza suczkę, która miała w sobie wiele cech foxteriera. Suczka towarzyszyła mu w polowaniach i świetnie się sprawdzała. Jack Russell przyczynił sie do powstania nowej rasy, krzyżując swoją suczkę z szorstkowłosym psem o białym umaszczeniu z czarnymi plamami. Hodował psy pomocne w wypędzaniu lisów z nor, ważne było, żeby psy pozbawione były agresji i nie zagryzały lisów. W odróżnieniu od parson russel teriera, jack russel terier jest niższy

Mocny, energiczny i zwinny terier o silnej osobowości. Jego gibkie ciało jest średniej długości. Wyraz zapału, właściwa mu gorliwość łączą się z bystrością jego ruchów. Ogon może być przycinany, lub nie. Sierść gładka, szorstka lub drutowata. Oczy małe, kształtu migdała o bystrym, przeszywającym spojrzeniu. Ich brzegi są czarno pigmentowane. Uszy bardzo ruchliwe, jędrne, guzikowate lub opadające. Policzki o dobrze zaznaczonej muskulaturze. Ogon w spoczynku może opadać. Gdy pies jest w ruchu winien się unosić. Sierść może być gładka, szorstka lub drutowata. Odporna na wpływy atmosferyczne. Umaszczenie białe musi dominować, ze znaczeniami czarno podpalanymi, czarnymi lub rudymi. Te mogą być od jasnopłowych , po bardziej intensywne , kasztanowe. Wzrost: 25 – 30 cm. Waga: na każde 5 cm wysokości powinien przypadać 1 kg masy ciała. Pies o wzroście 25 cm powinien ważyć ok. 5 kg. Pies o wzroście 30 cm odpowiednio 6 kg.

To ruchliwy i ciekawski pies, który interesuje się wszystkim co się dzieje wokół niego. W pierwszej linii to pies myśliwski. Spacery w jego towarzystwie są pełne niespodzianek i mogą stać się prawdziwą przygodą. To wspaniały pies towarzyszący, jest wesoły, czujny, zabawny, świetnie sprawdza się jako pies stróżujący. Jego wychowanie powinno rozpocząć się bardzo wcześnie, właściciel powinien wykazać się konsekwencją w egzekwowaniu wcześniej wyuczonych poleceń. Lubi dzieci, potrafi godzinami z nimi dokazywać. W małym mieszkaniu czuje się źle, jest smutny, może być agresywny. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel jack russell teriera może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//