identyfikator dla psa

Cywil 2054

Pies

9 lat

owczarek niemiecki

Kraków

Dodano: 2018-03-28 18:28

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Cywil spędził na łańcuchu ponad 2000 dni.
na mrozie, na słońcu, w deszczu, podczas burzy, gradu, wiatru... w zwykłe dni, w święta, w wigilię. zawsze. praktycznie w szczerym polu. widząc w zasadzie jednego człowieka.
odsiedział wyrok za niewinność, który zakończył się w maju tego roku...

gdy przyjechaliśmy po cywila deszcz lał jak oszalały. on natomiast wczołgał się pod stodołę, gdzie z przerażenia i frustracji zaczął atakować własną nogę i nie pozwalał do siebie podejść. po wielu próbach udało się cywila wyciągnąć i zapakować do samochodu - tak zaczęło się jego nowe życie.

z początku był przerażony - wcisnął się w kąt kojca i nie pozwalał do siebie podejść, jednak to mądry pies i szybko zrozumiał, że teraz będzie już lepiej. po kilku dniach zaczął nieśmiało wychodzić na smyczy, po kolejnych sam,a jeszcze później ochoczo przychodzić do głaskania i przynosić piłeczkę :)
szybko pokochał osoby, które się nim zajmują i przełamał się do gości. na widok smakołyków uśmiecha się całym pyskiem, a za piłką goni jak szczeniak :) ma kilku psich kumpli, których bardzo lubi i wdaje się z nimi w szalone gonitwy. ma też psiaki za którymi nie przepada - dlatego jeśli miałby zamieszkać z innym psem wskazane byłoby wcześniejsze zapoznanie. jest psiakiem bardzo inteligentnym, szybko się uczy. cierpliwie znosi zabiegi pielęgnacyjne i wizyty u weterynarza. potrafi chodzić na smyczy.

szukamy dla cywila kochającej rodziny i nowego domu - najlepiej z ogrodem. cywil stracił najlepsze lata swojego życia przykuty łańcuchem do stodoły...
wierzymy, że ktoś odmieni jego los i da mu prawdziwy dom... to pies z sercem... na łapie, który czeka na człowieka z sercem na dłoni.

Imię: cywil
data urodzenia: 2011
waga: ok. 35kg
odrobaczenie: tak
szczepienie: tak
kastracja: tak
czip: tak

Kontakt

kontakt: 531 788 371 , 600 259 190

Już od 7. wieku znana jest w Niemczech rasa owczarka, która posiada wszystkie cechy psa pasterskiego i zaganiajacego: spokój, posłuszeństwo i wytrzymałość. Dopiero w 19. wieku zwrócono szczególnę uwagę na jego nadzwyczajne cechy. W 1871 roku królewski rotmistrz Max Emil Friedrich von Stephanitz opisał owczarka niemieckiego następujaco: Owczarek niemiecki to pies, który żyje w Niemczech i dzięki ciągłym ćwiczeniom wspaniale panuje nad swoim ciałem i psyche. W 1899 roku rozpoczął planową hodowlę rasy. W tym samaym czasie powstał Związek owczarków niemieckich, który oficjalnie ogłosił standard rasy. Owczarki niemieckie cechuje wysoki stopień posłuszeństwa oraz zdolność do szybkiego uczenia. Są lojalne, odważne, przywiązane do rodziny, odporne na warunki atmosferyczne. Rasa charakteryzuje się inteligencją i bystrością. Wykorzystywana do pracy w policji i słuzbie celnej.

Wielkości / wagi - psy: Wysokość w kłębie - 60 cm do 65 cm , waga - 30 kg do 40 kg Wielkości / wagi - suki: Wysokość w kłębie - 55 cm do 60 cm, waga - 22 kg do 32 kg Owczarek niemiecki jest średniej wielkości, lekko wydłużony, silny i dobrze umięśniony, o suchych kościach i zwartej całej budowie. Uszy stojące o średniej wielkości, które noszone są prosto i jednakowo skierowane (nie ściągnięte w bok), są one zakończone w szpic i małżowinami ustawione do przodu. Ogon: sięga co najmniej do stawu skokowego, jednak nie poza środek śródstopia. Od spodu jest nieco obficiej uwłosiony i noszony jest miękkim łukiem, przy czym w podnieceniu i w ruchu może być noszony bardziej podniesiony, ale jednak nie powyżej linii poziomej. Prawidłowa okrywa włosowa owczarka niemieckiego to twardy włos z podszerstkiem. Włos okrywowy powinien być możliwie gęsty, właściwie twardy i dobrze przylegający. Na głowie włącznie z wnętrzem uszu, na przednich częściach kończyn, łap i palców nieco dłuższy i gęściejszy. Na tylnych częściach kończyn włos przedłuża się, aż do stawów śródręcza wzgl. do stawów skokowych, na tylnych częściach ud tworzy umiarkowane portki. Umaszczenie: czarne z czerwonobrązowym, brązowym, żółtym do jasnoszarego podpalaniem. Czarne lub szare jednobarwne, z szarymi lub ciemniejszymi przesianiami, czarnym czaprakiem i maską. Dopuszczalne, ale niepożądane są nieznaczne, małe białe znamiona na piersi, jak również jasne części wewnętrzne. Płytka nosowa we wszystkich rodzajach umaszczeń musi być czarna. Podszerstek wykazuje lekkie szare ubarwienie.

Mocną stroną owczarka niemieckiego jest jego wytrzymałość, posłuszeństwo, łatwośc dopasowywania się do różnych sytuacji i wierność. Jest bardzo inteligentny i wielostronny. Nad źle wychowanym bardzo trudno jest zapanować. To świetny pies stróżujący, fantastycznie sprawdza się jako pies ratownik w czasie trzęsień ziemi, katastrof lotniczych czy po zejściach lawin. Jego wierność i zdyscyplinowanie to cechy, dzięki którym jest świetnym przewodnikiem niewidomych i niepełnosprawnych. Właściwie wychowany od szczeniaka, wyrośnie na posłusznego, spokojnego, łagodnego psa, godnego zaufania. Im więcej ma dla siebie miejsca, tym bardziej jest zadowolony. Ale dopasuje się do życia w mieszkaniu, pod warunkiem, że opiekun zapewni mu dużo ruchu. To pies, któremu nie wystarcza krótki spacer wkoło bloku, musi mieć zajęcie i konkretne zadania, żeby mógł się wykazać nabytą wiedzą.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//