identyfikator dla psa

Misza 2056

Suka

3 lata

owczarek kaukaski

Skała

Dodano: 2018-03-28 18:43

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Misza została znaleziona na wsi. pomimo poszukiwań właściciela nikt się po nią nie zgłosił. suczka trafiła do hotelu dla psów, gdzie została przygotowana do adopcji i niecierpliwie wypatruje swojego domu.
misza to jeszcze dziecko - łagodne i beztroskie, choć na początku może być nieco nieśmiała (ale ta nieśmiałość zwykle mija po smakołyku) :)
podczas pierwszych dni w hotelu była bardzo zestresowana, nie chciała wychodzić, a swoje miski, zabawki i trochę kojca przerobiła w pył. sytuacja jednak szybko się unormowała i dziś miszka nie sprawia żadnych kłopotów. w kojcu zachowuje czystość, bez problemu wchodzi i wychodzi, a na wybiegu zostaje grzecznie, choć w nowym domu może kombinować z niskim ogrodzeniem.
suczka była raczej psem ogrodowym, spacery na smyczy czy wizyty u weterynarza były jej obce. niezbędne czynności znosi cierpliwie, jest łagodna, nie gryzie, jednak widać, że wszystko jest dla niej nowe.
w stosunku do innych psów jest ciekawska. wychodzi z psem swoich gabarytów, z którym uwielbia zabawy w zapasy i rodeo :) nie zaobserwowaliśmy agresji z jej strony.
Imię: misza
data urodzenia: ok 03.2017
waga: ok. 35-40kg
odrobaczenie: tak
szczepienie: tak
sterylizacja: tak
czip: tak


miszka to cudowny diament, wymaga jedynie lekkiego oszlifowania. w mądrych rękach będzie cudownym przyjacielem na wiele lat.
obowiązuje umowa adopcyjna.

Kontakt

kontakt: 531 788 371 , 600 259 190

Owczarek kaukaski jest starą rasą psów wywodzących się jak sama nazwa wskazuje z Kaukazu i należy do 4 ras psów pasterskich byłego ZSRR. W sposób udokumentowany rasa ta istnieje od około 600 lat. Wysoce prawdopodobnym jest, że istnieje ona jednak dużo dłużej, gdyż wzmianki o owczarku kaukaskim znaleźć można już w czasach przedchrześcijańskich. Ale dopiero w 1952 roku w Moskwie rasa została oficjalnie uznana. Pies stał się popularny także poza terenem górskim, równocześnie zmieniał się jego wygląd zewnętrzny w zależności od klimatu w jakim przebywał. Jako, że pomagał głównie pasterzom na równinach, jego sierść stawała się krótsza i mniej gęsta. Psy tej rasy zaczęły się rozprzestrzeniać po świecie począwszy od roku 1969, kiedy to zaczęły pojawiać się w byłym NRD, a w 1979 były już na terenach dawnego RFN. Wkrótce owczarka można było spotkać w całej Europie, gdzie szturmem zaczął zdobywać serca hodowców. Jak każdy molos w rękach nieodpowiedzialnego właściciela owczarek kaukaski stać się może wyjątkowo niebezpiecznym zwierzęciem. Absolutnie nie nadaje się na pierwszego psa niedoświadczonego właściciela.

Wzrost: wysokość w kłębie musi wynosić u psów minimum 65cm. u suk minimum 62cm. Waga: psy i suki 40 do 50 kg Owczarek kaukaski to pies więcej niż średniego lub du­żego wzrostu, o mocnej lub bardzo mocnej, ciężkiej budowie ciała. Z natury ostry i nieufny wobec obcych. Te właściwości, a poza tym wytrzymałość, małe wymagania i zdolność przystosowywania się do najróżniejszych warunków klimatycznych, sprawiają, że może on być hodowany niemal we wszystkich strefach klimatycznych byłego ZSRR. Włos prosty, gruby, z obfitym jaśniejszym podszerstkiem. Na głowie i przednich stronach kończyn krótszy i mocno przylegający. Rozróżnia się trzy typy owłosienia: a) Psy długowłose, z długim włosem okrywowym, tworzącym na szyi rodzaj grzywy, na pośladkach obfite portki, a na tylnej stronie nóg obfite piorą. Długi włos okrywa ze wszystkich stron ogon, nadając mu gruby i puszysty wygląd. b) krótkowłose, z gęstym, stosunkowo krótkim włosem, bez grzywy, piór, portek i puszystego ogona. c) owłosienie pośrednie o wydłużonym włosie okrywowym, ale bez grzywy, portek, piór i puszystego ogona. Maść: różne odcienie szarości, najczęściej od jasnej do rdzawej, również ruda, słomkowa, biała, bura, pręgowana oraz łaciata i nakrapiana. Chody swobodne, zazwyczaj równomierne i spokojne. Typowy jest krótki kłus, który przy przyspieszeniu przechodzi w ciężkawy galop. Kończyny musza poruszać się w linii prostej i równolegle, przy czym przednie są nieco zbieżne. Przednie i tylne kończyny łatwo zginają się w stawach. Grzbiet i krzyż elastycznie sprężynują. Ogon wysoko osadzony, kiedy jest opuszczony sięga stawów skokowych. Może być noszony zakręcony w kształcie sierpa, koła lub zagięty hakowate. Dopuszczalny jest ogon kopiowany. Oczy: Ciemne, owalne, średniej wielkości, głęboko osadzone. Uszy: Wiszące, wysoko osadzone, krótko kopiowane.

Owczarek kaukaski nie jest psem do towarzystwa, trudno go wychować i często ignoruje polecenia opiekuna. Na pewno nie nadaje sie na pierwszego psa niedoświadczonej osoby. Kocha swojego właściciela i chroni go, ale bezzwzględne posłuszeństwo nie jest jego mocną stroną. Szczeniaki owczarka to słodkie puszyste kulki, ale trzeba uważać na ich wychowanie, bo bardzo szybko zmieniają się w olbrzymiego, groźnego molosa, nad którym niełatwo zapanować. Obce osoby traktuje jako najgorszego wroga. Poza tym to pies o spokojnej, zrównoważonej osobowości, pod warunkiem, że ma wystarczjąco dużo miejsca i opiekuna, wobec którego czuje respekt. Spacer z nim to nie zawsze przyjemność, owczarek kaukaski lub dominować i może wdać się w awanturę z innymi psami. Nie toleruje kotów. Oczywiście wśród owczarków są też wyjątki, ale najczęściej ma bardzo trudny charakter. Nie jest odpowiednim kompanem do zabawy dla dzieci, nie dlatego, że może być agresywny, ale dlatego, że nie ma wyczucia i nieumyślnie może dziecku zrobić krzywdę. Nie będzie się czuł dobrze w mieście, lubi przestrzeń i dużo ruchu, ma to po prostu w naturze. To bardzo wytrzymały pies, niestraszne mu są niskie temperatury. Trzeba pamiętac o tym , żeby teren, którego pilnuje był bardzo dobrze ogrodzony. Potrzebuje bardzo intesywnego i bliskiego kontaktu z człowiekiem. Jest bardzo pojętny, przyswajanie nowych komend nie sprawia mu żadnych trudności, wielkim ułatwieniem podczas szkolenia jest dobry kontakt z przewodnikiem, ale egzekwowanie poleceń nie jest już takie łatwe. Owczarek kaukaski nie jest psem, którego da się do czegokolwiek zmusić, należy więc rozpocząć socjalizację i kształcenie od najmłodszych lat. Wykorzysta on każdą niekonsekwencję i zgodę właściciela do postępowania według swojego uznania.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//