identyfikator dla psa

Mambo 2058

Pies

9 lat

mieszaniec

Kraków

Dodano: 2018-03-28 19:39

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Mambo został znaleziony pod lasem... był przeraźliwie chudy, zaniedbany i zmęczony... nikt go nie szukał, a w okolicy nikt nie znał.. prawdopodobnie stal się dla kogoś zbędnym balastem...

mambo niestety ma za sobą jakieś złe doświadczenia, człowiek musiał go kiedyś skrzywdzić, bo boi się, gdy próbuje się go do czegoś zmusić, bardzo źle reaguje na podniesione głosy, czy nagły hałas. nie lubi suszenia po kąpieli, zdarza mu się ukąsić.
jeśli chodzi o kontakty z innymi psami to chciałby zamieszkać z suczką, ale raczej niedominującą i nienatrętną, mambo w takich sytuacjach się stresuje.
mambo nie jest łatwym psem, ale nie jest też psem szczególnie trudnym - wymaga po prostu trochę więcej uwagi i pracy.
z racji jego zachowania wskazany byłby dom bez małych dzieci.
uwielbia przebywać w ogrodzie, biegać, bawić się piłkami i zajmować się swoimi sprawami, dlatego szukamy dla niego domu na wsi. w mieszkaniu z nudów może niszczyć, lubi rozkopywać i rozszarpywać koce, rozlewać wodę, zdarza mu się też sporadycznie nasikać w pokoiku, zwłaszcza pod wpływem emocji, nowi ludzie, nowe głosy.
mambo jest psem bardzo aktywnym, rzadko można go zobaczyć leżącego spokojnie, ciągle chodzi, drepta. dlatego polecany dla osób bardzo aktywnych, które zmęczyłyby go kilkugodzinnym spacerem albo bieganiem, albo dla osób z ogrodem, w którym mógłby się wyszaleć i znaleźć sobie zajęcie.

Data urodzenia: ok. 2012
waga: ok. 20kg
odrobaczenie: tak
szczepienie: tak
kastracja: tak
czip: tak


czarnym kundelkom jest najtrudniej znaleźć dom - powiedz nie stereotypom i wybierz czarnego mambo

Kontakt

Kontakt: 531 788 371 , 600 259 190

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//