pies jest zaszczepiony, ma wykonany rozszerzony komplet badań z krwi i moczu i czeka na odpowiedzialny dom.

jest podopiecznym pomorskiej fundacji rottka, obowiązuje wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

na smsy nie odpowiadamy!
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny." />
identyfikator dla psa

Roki 2066

Pies

3 lata

rottweiler

Gdańsk

Dodano: 2018-03-28 22:45

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Roki (bazuki catani) w swoim domu sprawiał problemy, które w dużej mierze wynikały z braku doświadczenia opiekunów. zarówno oni, jak i pies byli mocno zagubieni, dlatego zdecydowaliśmy się mu pomóc znaleźć dom na resztę życia. to rottkowy nastolatek, ma półtora roku. jeszcze niedoświadczony i zupełnie nie posiadający kompetencji społecznych. nie umie komunikować się z psami i boi się nieznajomych osób. chcąc poczuć się mocniejszym w tej sytuacji, atakuje. po trzech dniach dość łatwo przekonał się do nowej opiekunki, marty. młody, nieukształtowany i potrzebujący sporo pracy i wysiłku doświadczonej osoby, by zmienić jego wykrzywione obecnie postrzeganie świata. gdy kogoś pozna, pokazuje jaki jest naprawdę. bardzo słodki, chce się przymilać i szuka wsparcia - trzeba mu go udzielić, a wtedy pies staje się bardzo posłuszny i bardzo ładnie się komunikuje. największe opory ma wobec mężczyzn. jego problem adaptacyjny zrodził się w okresie dojrzewania, gdy uczestniczył w szkoleniu. szkoleniowiec źle traktował psa, szarpał go, próbował siłowo zmusić do posłuszeństwa i pies stracił zaufanie do ludzi. problem urósł do tego stopnia, że pies stał się niebezpieczny. bardzo pogubiony.

w odpowiedzialnych rękach to może być świetny pies, który wobec swojego opiekuna będzie bardzo lojalny. jest wesoły, zaprasza do zabawy, bryka czasami jak szczeniak i wtedy widać jak młody jest to pies i jak wiele przed nim. jednak nie każde warunki będą dobre dla niego. jest psem kanapowym, ma swoje zabawki, poduszki, jest bardzo zadbany, miał na zawołanie dostęp do ogrodu i mógł wychodzić wiele razy dziennie.

gdy trafi do takiego domu, znacznie ułatwi mu to adaptację i takiego domu dla niego szukamy, najchętniej bez innych zwierząt, bez dzieci. roki w tej chwili nie jest gotowy na kontakt z psem, ale niewykluczone, że się przekona i z czasem nauczy komunikować z innymi przedstawicielami gatunku. nowy właściciel powinien z psem pracować pod opieką dobrego trenera, powinien udać się na "klasy komunikacji" lub sam być na tyle doświadczony, aby poradzić sobie z wychowaniem rokiego.

pies jest zaszczepiony, ma wykonany rozszerzony komplet badań z krwi i moczu i czeka na odpowiedzialny dom.

jest podopiecznym pomorskiej fundacji rottka, obowiązuje wypełnienie ankiety przedadopcyjnej, wizyta przedadopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

na smsy nie odpowiadamy!
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 603 039 243

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//