identyfikator dla psa

Arys 2068

Pies

8 lat

rottweiler

Drawsko Pomorskie

Dodano: 2018-03-28 22:42

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Psi świat się wali w gruzy i umiera wraz ze śmiercią ukochanego pana. zwłaszcza takiego, z którym arys (uzi ekland, ur. 29.08.2011 r.) był bardzo związany. arys mieszkał w domu z ogrodem (pies domowy), miał pana, który go osierocił. został sam i szuka domu. to dojrzały, piękny, rasowy rottweiler, który odnajdzie się w domu bez innych zwierząt (nie miał z nimi do czynienia), przez ostatnie dwa lata nie wychodził na spacery, biegał w ogrodzie. nie lubi weterynarzy, je sucha karmę, jako przekąskę dostaje kości. przyjaźnie zachowywał się w stosunku do dzieci w wieku szkolnym. w arysie jest siła i moc i nie wydamy go do domu z małymi dziećmi. przyjaźnie witał gości w domu, nie zdarzyły mu się przypadki agresji (chyba, że weterynarz, tutaj uwaga!). zachowuje czystość w mieszkaniu, umie zostawać sam, zna kilka (niewiele) podstawowych komend. zabawy sprawiają mu przyjemność, lubi aportować. poszukujemy domu dla arysa, który doceni piękno dojrzałego, stabilnego rottweilera, z lekką domieszką uporu. dla człowieka, którego uzna za pana, któremu zaufa będzie wspaniałym przyjacielem. pies jest gotowy do zabrania natychmiast – poszukujemy miejsca, domu tymczasowego lub od razu stałego, gdzie przeprowadzimy kastrację psa (na koszt fundacji).

jest podopiecznym pomorskiej fundacji rottka, obowiązuje wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

na smsy nie odpowiadamy!
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 603 039 243

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//