identyfikator dla psa

Wicia 2070

Suka

7 lat

rottweiler

Gdańsk

Dodano: 2018-03-29 00:04

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Piękna, okazała suka w bardzo dobrej kondycji fizycznej.
uwielbia kontakt ze swoim człowiekiem, w stosunku do nieznajomych jest nieufna.
jeśli dzieci, to minimum 15 lat. młodsze dzieci może podszczypywać, próbując decydować co mają robić.
przez chwilowy brak kontroli mogłoby dojść do niebezpiecznej sytuacji.
suczka o umiarkowanym zapotrzebowaniu na aktywność fizyczną.
raczej zwolenniczka długich spokojniejszych spacerów niż szalonych biegów.
lubi gryźć kości, gryzaki. lubi kontakt fizyczny, głaskanie, czułe słówka.
jej zadanie to „pilnować” swojego terenu, bacznie obserwuje otoczenie, każdy samochód, rowerzystę. zatrzymujących się z pewnością zdecydowanie oszczeka.
w gabinecie weterynaryjnym w poczekalni potrafi siedzieć w towarzystwie psów.
gdy wie, że nie ma możliwości zaatakowania jest spokojna, gdy przewodnik rozproszy uwagę, wicia stara się odpuścić atak na upatrzonego psa.
nie chce wchodzić w interakcje z psami, jeśli już się z nimi kontaktuje, próbuje narzucić drugiemu psu swoje roszczenia, gdy tylko dopatrzy się sprzeciwu, atakuje. można ją określić jako władczą w stosunku do innych psów.
wicia to typ suczki swojego ukochanego pańcia. w takiej relacji czuje się najlepiej.

jest podopieczną pomorskiej fundacji rottka, obowiązuje wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
na smsy nie odpowiadamy!
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 603 039 243

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//