identyfikator dla psa

Akira 2073

Suka

12 lat

rottweiler

Gdańsk

Dodano: 2018-03-29 00:44

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Akira to około 10 letnia sunia w typie rottweilera, która została znaleziona na przystanku tramwajowym, gdzie ktoś ją przywiązał i porzucił. akira jest spokojną sunią o łagodnym usposobieniu do ludzi. lubi spędzać czas z opiekunem na jego widok cieszy się i merda ogonkiem. obcych mija i wita spokojnie- podchodzi powoli pozwala się pogłaskać, do wolontariuszy, których już zna jest bardziej śmiała i wylewna. na smyczy nie ciągnie, spokojnie poznaje nowe otoczenie. chętnie wygrzewa swoje kostki w słoneczku leżąc na trawce, wskazane jest wtedy mizianie i głaskanie akisi. ma wybranych kolegów, którym ufa, jednak do obcych psów bywa agresywna.

akira ma dość poważne zwyrodnienie stawów kolanowych i łokciowych oraz ucisk w śródpiersiu najpewniej na tchawice.sunia musi być cały czas suplementowana, regularnie kontrolowana badaniami krwi oraz jeść dobrej jakości karmę.

dla akiry szukamy najlepiej domu stałego lub tymczasowego z ogrodem, gdzie będzie miała wstęp, będzie spać i spędzać czas z opiekunem, a ogródek będzie służył do spokojnych przechadzek i wygrzewania kości. nie chcemy by trafiła do budy. bierzemy również pod uwagę mieszkania parterowe bez schodów.

jeżeli chciałbyś jej pomóc dać dom tymczasowy lub od razu stały zapraszamy do kontaktu:
marta 600679240, marta@rottka.pl

obowiązuje procedura adopcyjna!
opiekun zastrzega sobie prawo do wyboru najlepszego domu.
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 600679240

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//