każdy zainteresowany adopcją przejdzie procedurę przed adopcyjną: rozmowa, ankieta, wizyta- jeżeli nie jesteś zdecydowany na tą procedurę to bardzo prosimy nie marnuj naszego czasu.
zapraszamy na wolontariat do schroniska na którym to jest możliwość wyprowadzenia suni na spacer...
w sprawie adopcji lub uzyskania większej ilości informacji prosimy dzwonić pod nr. 506 240 219 lub 505 039 213
" />
identyfikator dla psa

Opera 2086

Suka

3 lata

akita inu

Ostróda

Dodano: 2018-03-29 16:40

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Opera to mieszaniec rasy akita inu. ma około 1 rok... przebywa w schronisku dla bezdomnych zwierząt w ostródzie... piękna, młoda, szalona, energiczna. znaleziona w podostródzkiej wsi. być może uciekła, być może ktoś ją porzucił. bardzo lubi zabawę, przytulanie i spacery... opera ma małopłytkowośc... wykonaliśmy szereg testów i badań w polsce i w niemczech. nie znaleziono nic, ale fachowcy od tej rasy (za co dziękujemy) podpowiedzieli nam, że małopłytkowośc u akit to często "ich uroda". w związku z tym została wysterylizowana, przeszła zabieg bardzo dobrze i jest w pełni gotowa do adopcji
każdy zainteresowany adopcją przejdzie procedurę przed adopcyjną: rozmowa, ankieta, wizyta- jeżeli nie jesteś zdecydowany na tą procedurę to bardzo prosimy nie marnuj naszego czasu.
zapraszamy na wolontariat do schroniska na którym to jest możliwość wyprowadzenia suni na spacer...
w sprawie adopcji lub uzyskania większej ilości informacji prosimy dzwonić pod nr. 506 240 219 lub 505 039 213

Kontakt

Tel. 506 240 219 lub 505 039 213 e-mail: inspektorat.afn@wp.pl

Akita Inu pochodzi z Japonii, gdzie uchodzi za wspaniałe zwierzę, ale także symbol zdrowia i pomyślności. Japońskie Ministerstwo Edukacji w 1931 roku uznało tę rasę za dziedzictwo narodowe. Historia Akity jest bardzo ciekawa i sięga aż XVII wieku. Na japońskiej wyspie Honsiu, panowali baronowie, którzy zażyczyli sobie wyhodowania psa na tyle dużego i agresywnego, aby mógł poradzić sobie z upolowaniem jelenia czy niedźwiedzia. W ten sposób doszło to powstania rasy psów, które dzięki swoim umiejętnością stały się wszechstronnymi myśliwymi. Ich sława sięgnęła nawet dworu ówczesnego cesarza. Wówczas posiadanie psa tej rasy stało się zastrzeżone wyłącznie dla cesarza i szlachty. Szalejąca epidemia wścieklizny w 1899r doprowadziła do niemal całkowitego wyginięcia Akity. Psy w przeważającej ilości zostały zabite w obawie przed roznoszeniem choroby. Szczęśliwie rasa przetrwała. Akity to psy duże, niezależne, ale też bardzo lojalne i oddane swojemu właścicielowi. Muszą przejść profesjonalne szkolenie.

Rasa charakteryzuje się silną, umięśnioną sylwetką. Szeroka, masywna, głowa widziana od góry, tworzy nieostry trójkąt z cofniętym pyskiem, małymi oczami i stojącymi, trójkątnymi uszami skierowanymi do przodu. Nos powinien być czarny. Ogon jest szczególny – duży i pełny, zawsze uniesiony w górę i zakręcony. Sierść jest krótka i bardzo gęsta, sztywna w dotyku. Dłuższa i najobfitsza sierść występuje tylko na ogonie. Umaszczenie występuje w wielu kolorach, może być również całkiem białe. Samce Akity osiągają wysokość od 66 – 71 cm, suki 61 – 66 cm. Cechy dyskwalifikujące to nakrapiany lub całkiem jasny nos, prosty, niezakręcony ogon, leżące lub „złamane” uszy.

Akity są psami niezależnymi, mądrymi i odważnymi. Niezbędne jest poddanie Akity szkoleniu – ten pies musi znać swojego lidera, wiedzieć co mu wolno, a czego nie. Często zdarza się, szczególnie w przypadku samców w wieku 1 – 2 lat, że próbują wyzwać swojego właściciela na „pojedynek”. Takie sytuacje wymagają natychmiastowej reakcji – Akita przyjmie narzuconą dyscyplinę, o ile nie będzie się ona wiązać z przemocą fizyczną. Pies, gdy wyczuje zagrożenie, nie zawaha się zaatakować. Dlatego bardzo ważne jest, aby właściciel uczestniczył w szkoleniu psa. Akity to psy bardzo inteligentne, a co za tym idzie szybko się nudzą, dlatego polecane jest odbywanie szybkiego i intensywnego szkolenia. Te psy należą do „uparciuchów” - jeśli zwierzę stwierdzi, że komenda „siad” w danym momencie mu nie pasuje, po prostu zlekceważy ją, dlatego przyszły właściciel powinien odznaczać się cierpliwością. Akity są średnio – aktywne. Zachowują się agresywnie w stosunku do innych zwierząt np. psów, dlatego nie powinny swobodnie biegać podczas spacerów czy być wypuszczane same z domu. Małe zwierzęta takie jak ptaki, kuny, koty są traktowane przez Akitę jako potencjalny łup. Jeśli pies będzie wychowywany razem z małym dzieckiem, zwiększa się prawdopodobieństwo, że będzie je tolerować. Akity nie lubią być niepokojone przez hałas czy nieodpowiedzialne zachowanie dzieci. Psy tej rasy szczekają tylko w wyjątkowych sytuacjach, są mistrzami w uciekaniu, potrafią świetnie kopać podkopy w ziemi. Bardzo się przywiązują do ludzi, w sytuacji zagrożenia nie zawahają się stanąć w obronie bliskiej im osoby. Są to zwierzęta lojalne i lubiące spędzać czas w towarzystwie „swoich” ludzi.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//