identyfikator dla psa

Aria 2090

Suka

12 lat

husky

Szczecin

Dodano: 2018-03-29 20:50

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Zamykając oczy widziałyśmy ją - bezdomną, samotną sunie czekającą na ratunek. Od miesięcy nie zauważał jej nikt - zauważyłyśmy my.. ARIA to sunia zabrana ze schroniska. Ile przeszła, ile wycierpiała możemy się tylko domyślać. Patrząc na to umęczone ciałko tylko nam się łza w oku pojawia i wielki smutek ogarnia na bezduszność ludzką…. Przeszła Wojtyszki i kolejne schronisko w Jesionkach. W dokumentach schroniskowych ma napisane 7 lat. Czy ma siedem ? Lekarze w Szczecinie dają jej przynajmniej 10 chyba, że jest tak zniszczona schroniskami. Diagnostyka lekarska jest w trakcie, ale my już same dużo wiemy, a jeszcze więcej się domyślamy. Nie trzeba być lekarzem aby stan Arii ocenić… Aria to cudowna spokojna suczka. Bardzo łaknąca bliskości i miłości. Spragniona człowieka jak powietrza. W domu cichutka, nie wyje, nie niszczy i od pierwszych chwil zostaje na pełne 8 godzin sama w domu. Miała problem z zachowaniem czystości, ale i to opanowuje bardzo szybko. W samochodzie jeździ spokojnie, smycz zna. Pilnuje opiekuna na spacerach. Nie znosi igły i zastrzyków. Do psów neutralna. Jest w DT kilka dni i już widać jej szaloną zmianę. Z przerażająco smutnej pogodzonej z tragicznym losem suni powoli zamienia się w uśmiechniętą Arię. Uśmiech Arii po tym co my już wiemy, a co napiszemy gdy zakończymy diagnostykę jest bezcenny !!!! Prezentujemy Arie w nowej odsłonie po to, by pokazać, że można pomóc każdemu psu, a przede wszystkim ratować te starsze, bez szans na adopcje ze schroniska. Aria w DT czeka na nowy DOM STAŁY. Może ktoś pokocha starszą sunie.

Kontakt

Ula 787-103-421

To jedna z pierwotnych ras psów, pochodzi z północnej Syberii gdzie był hodowany do pracy jako pies zaprzęgowy Czukczów oraz Kamczadałów, Koriaków i Jagakirów. Psy te były odporne na ciężkie warunki pogodowe, pomagały też swoim opiekunom zdobywać pożywienie. W 1909 roku husky trafił do Kanady i zaczął brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club".

Wysokość w kłębie: psy 53,34 - 59,69 cm, suki 50,80 - 55,88 cm Waga: psy 20,4 - 27,2 kg, suki 15,9 - 22,7 kg Husky syberyjski jest psem pracującym średniej wielkości, szybkim, lekkonogim, swobodnym i eleganckim w ruchu. Proporcje i kształt ciała odzwierciedlają podstawową równowagę siły, prędkości i wytrwałości. O wyrazie przenikliwym lecz przyjacielskim, ciekawskim, a nawet szelmowskim. Oczy migdałowate, średnio rozstawione i lekko ukośne. Brązowe lub niebieskie, przy czym do zaakceptowania jest jedno oko brązowe a jedno niebieskie. Uszy średniej wielkości, trójkątne, stojące, blisko siebie i wysoko osadzone. Husky syberyjski ma podwójną okrywę włosową średniej długości o wyglądzie pięknego futra, podszerstek miękki i gęsty dostatecznie długi, aby podeprzeć włos okrywowy. Dłuższe sztywne włosy pokrywowe są proste i trochę przylegające, ani szorstkie ani odstające wprost od ciała. Umaszczenie dozwolone są wszelkie kolory od czarnego do czysto białego. Zwykła jest, niespotykana u innych ras, różnorodność rysunku na głowie, włącznie ze zwracającym uwagę typowym wzorem.

To niezwykły pies – jest przyjacielski, łagodny, czujny i towarzyski. W stosunku do obcych jest odrobinę nieufny, ale nie wrogi czy agresywny. Bardzo inteligentny i pełen godności. Właściwie ułożony jest fantastycznym psem towarzyszącym i pracującym. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, musi mieć zapewniona dużą dawkę ruchu każdego dnia. To pies kochający świeże powietrze i sport - uwielbia biegać, powinien systematycznie ćwiczyć. Najlepsze miejsce dla niego to wieś. Nie powinien być wyprowadzany na spacery w największe upały - bardzo się wtedy męczy. Husky jest - tak jak dawniej - zdolny do wykonywania swojego pierwotnego zadania psa pociągowego i ciągnięcia lżejszych ładunków w umiarkowanym tempie na dużych odległościach.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//