identyfikator dla psa

Oks 2091

Pies

6 lat

husky

Gdynia

Dodano: 2018-03-29 20:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

OKS to około 4 letni wesoły i radosny chłopak z wiecznie uśmiechniętym pyszczkiem. Nie ma w nim cienia agresji do ludzi i do zwierząt. Wieczny dzieciak kochający wszystko i wszystkich. Domagający się zabawy, pieszczoty i zainteresowania. Potrafi jeździć w samochodzie, chodzenie na smyczy nie jest problemem. Pozostawiony sam w domu nie niszczy i nie wyje pod warunkiem, że jego chęć spacerku została zaspokojona. Doskonale odnajdzie się w mieszkaniu. Oks to przyjaciel dla aktywnych i lubiących ruch. Dotrzyma kroku na spacerze i pobiegnie bez zadyszki z opiekunem. Oks jest psem dla osób znających specyfikę rasy. Na pierwszego husky w domu raczej się nie nadaje. Domy z małymi dziećmi też nie są dobrym pomysłem. Jest zdrowy i odrobaczony, wykastrowany Posiada chip. OKS przebywa w Domu Tymczasowym Fundacji w Gdańsku kontakt w sprawie adopcji Ilona 509-058-982, ilona@fundacja-polnocniaki.pl lub nasz pv OKS .... Adoptujemy na dobre i na złe… i miejsce dla przyjaciela zawsze będzie - tak było rok temu i takie słowa i zapewnienia padały wtedy. Świat Oksa po roku się zawalił. Czym sobie zasłużył na taki los? Jego rodzina się rozpadła i znów nie ma miejsca dla psa. Pan ma nową rodzinę, dziecko w drodze, przeprowadzkę. W nowym życiu, w sercu nowej rodziny i w sercu Pana brak miejsca dla Oksa… Trzeba skupić się teraz na szukaniu domu, a to co myślimy zachowajmy dla siebie bo to Oksowi nie pomoże.

Kontakt

Ilona - 509 058 982 Majka - 607 524 509

To jedna z pierwotnych ras psów, pochodzi z północnej Syberii gdzie był hodowany do pracy jako pies zaprzęgowy Czukczów oraz Kamczadałów, Koriaków i Jagakirów. Psy te były odporne na ciężkie warunki pogodowe, pomagały też swoim opiekunom zdobywać pożywienie. W 1909 roku husky trafił do Kanady i zaczął brać udział w wyścigach psich zaprzęgów. Rozwój hodowli doprowadził do zarejestrowania rasy przez "Amerykański Kennel Club".

Wysokość w kłębie: psy 53,34 - 59,69 cm, suki 50,80 - 55,88 cm Waga: psy 20,4 - 27,2 kg, suki 15,9 - 22,7 kg Husky syberyjski jest psem pracującym średniej wielkości, szybkim, lekkonogim, swobodnym i eleganckim w ruchu. Proporcje i kształt ciała odzwierciedlają podstawową równowagę siły, prędkości i wytrwałości. O wyrazie przenikliwym lecz przyjacielskim, ciekawskim, a nawet szelmowskim. Oczy migdałowate, średnio rozstawione i lekko ukośne. Brązowe lub niebieskie, przy czym do zaakceptowania jest jedno oko brązowe a jedno niebieskie. Uszy średniej wielkości, trójkątne, stojące, blisko siebie i wysoko osadzone. Husky syberyjski ma podwójną okrywę włosową średniej długości o wyglądzie pięknego futra, podszerstek miękki i gęsty dostatecznie długi, aby podeprzeć włos okrywowy. Dłuższe sztywne włosy pokrywowe są proste i trochę przylegające, ani szorstkie ani odstające wprost od ciała. Umaszczenie dozwolone są wszelkie kolory od czarnego do czysto białego. Zwykła jest, niespotykana u innych ras, różnorodność rysunku na głowie, włącznie ze zwracającym uwagę typowym wzorem.

To niezwykły pies – jest przyjacielski, łagodny, czujny i towarzyski. W stosunku do obcych jest odrobinę nieufny, ale nie wrogi czy agresywny. Bardzo inteligentny i pełen godności. Właściwie ułożony jest fantastycznym psem towarzyszącym i pracującym. Nie powinien być trzymany w mieszkaniu, musi mieć zapewniona dużą dawkę ruchu każdego dnia. To pies kochający świeże powietrze i sport - uwielbia biegać, powinien systematycznie ćwiczyć. Najlepsze miejsce dla niego to wieś. Nie powinien być wyprowadzany na spacery w największe upały - bardzo się wtedy męczy. Husky jest - tak jak dawniej - zdolny do wykonywania swojego pierwotnego zadania psa pociągowego i ciągnięcia lżejszych ładunków w umiarkowanym tempie na dużych odległościach.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//