Zapewnijmy im możliwość przeżywania tego trudnego czasu zmiany zamieszkania również razem.

" />
identyfikator dla psa

Tarzan i Perełka 2113

Pies

5 lat

mieszaniec

Poznań

Dodano: 2018-03-31 15:06

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Tarzan i Perełka, cudowna psia parka szuka domu!

Niemal od samego początku nierozłączni. Ona - śliczna, ruda, dorosła sunia o niebanalnej urodzie, on - średniej wielkości kundelek o czarnej sierści i złocisto-miodowych oczach. Znani wolontariuszom od zimy 2009/2010, kiedy to bali się nawet na nich spojrzeć. Tarzan najbezpieczniej czuł się w swojej budzie wtulony w Myszkę zwaną Perełką. Do dzisiaj to ona dodaje mu otuchy i u niej poszukuje wsparcia. Na początku wydawało się, że ich nieufność i lęki będą barierą nie do pokonania. Z czasem jednak Perełka nie tylko przestała chować się w budzie, ale zaczęła upominać się o chwile uwagi, o wspólny czas. Tarzan, podążając za sunią, w swoim tempie również zaczął wychodzić z budy i machać ogonem na widok znajomych mu twarzy. Obecnie, Perełka przychodzi nie tylko po smakołyki, ale także na mizianie. Przybiega i uśmiecha się. Od pewnego czasu chadza również na regularne spacery, podczas których bardzo grzecznie chodzi na smyczy, nie ciągnie, często się zatrzymuje na ścieżce i czeka na pieszczoty od opiekuna. Czasem nawet podczas głaskania próbuje wchodzić na kolana i się przytulać. Bez problemu pozwala założyć sobie obrożę, czy szelki. Tarzanek nie jest jeszcze aż tak wylewny w okazywaniu uczuć wolontariuszom, ale wzięcie smaczka z zaufanej ręki - to niemal codzienność! Gdy widzi, że Perełka przychodzi się pomiziać, to sam nieśmiało nadstawia się do głaskania i nie sprawia problemów przy zakładaniu szelek. Psiaki do obcych na początku są ostrożne, ale po chwili pokazują swoją cudną naturę. Perełka kocha ludzi dużych i małych. Tarzan odczuwa wyraźny lęk przed nieznanymi mu mężczyznami, ale kobiety i dzieci akceptuje. Na przełomie lata i jesieni 2015 otworzyliśmy w ich życiu nowy rozdział: "spacery" :) Na początku może by było lepiej nazwać to wizytami w lesie ;), jednak na chwilę obecną widać, że już kilkadziesiąt metrów od bramy schroniska psiaki czerpią coraz więcej przyjemności z tych wyjść. Naszym marzeniem jest znalezienie im wspólnego, cierpliwego, spokojnego i zrównoważonego domu, w którym dostaną miłość, na jaką najbardziej zasługują. Najlepiej, jeśli psiaki będą miały do dyspozycji zabezpieczony ogród, choć nie jest to warunkiem koniecznym. Oczywiście istnieje również możliwość adopcji psiaków oddzielnie. Perełka i Tarzanek od początku wspierali się w trudnych chwilach i razem pokonywali strach przed człowiekiem.
Zapewnijmy im możliwość przeżywania tego trudnego czasu zmiany zamieszkania również razem.

Kontakt

Kontakt Agnieszką - 504 720 956, dziemidko@wp.pl Olą - 605 336 010 Dorotą - dorotabujwid@wp.pl, SMS 512 309 361

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//