identyfikator dla psa

Amik 2148

Pies

5 lat

border collie

Warszawa

Dodano: 2018-04-03 12:26

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Amik, piękny ok.3-letni piesek w typie border collie , jakze skrzywdzony nie jeden raz przez człowieka. Coraz bardziej ufny i kochany. Uczony chodzenia na smyczy oraz załatwiania własnych potrzeb ma zewnątrz.
Zabrany od staruszki z kojca, w którym tonął we wlasnych odchodach. Śmierdzący na odległość. Był niedożywiony, miał powrastane pazurki ,mnóstwo pcheł i kleszczy.Po tym Amiku nie ma już na szczęście śladu.
Przebywa w woj.lubelskim.
Czeka na swój kochający dom od prawie roku i pyta gdzie on jest. Cóż mamy odpowiedziec Amikowi...
Bardzo polecamy tego maluszka.

Kontakt

Tel. 504-202-044

Border Collie wyhodowano na granicy Anglii i Szkocji, stąd wzięła się ich nazwa. Selekcja, którą przeprowadzano miała prowadzić do wyhodowania psów zdeterminowanych i przystosowanych do pracy na nierównych, skalistych terenach. Są bardzo cenione za ich zdolności pasterskie. Dziś są popularnymi kompanami farmerów, rodzin i utalentowanymi psami wystawowymi. Świetnie sprawdzają się także jako psy szukające ludzi uwięzionych przez lawiny oraz jako psy tropiące.

Border Collie to średniej wielkości, wysportowane psy. Mają mocne, muskularne ciało, przez co psy sprawiają wrażenie niezwykle wytrzymałych. Osiągają około 55 centymetrów wysokości oraz 45 kilogramów wagi. Posiadają płaską i niezbyt szeroką głowę o inteligentnym i pełnym zainteresowania wyrazie. Oczy są średniej wielkości, owalne i w przeróżnych odcieniach brązu. Uszy są średniej wielkości, jedno lub oba są postawione. Ciało jest silne, klatka piersiowa umiarkowanej szerokości. Kiedy pies jest skoncentrowany na wykonywaniu powierzonego mu zadania ogon jest noszony nisko, końcówka może zakręcać się ku górze. W stanie zaalarmowania ogon jest podniesiony wysoko jak sztandar. Border Collie mają podwójną, wodoodporną i grubą sierść. Wewnętrzna warstwa jest gęsta, miękka i krótka. Zewnętrzna jest szorstka w dotyku, może być prosta lub falowana.

Border Collie to psy wysportowane, które cechuje duża odporność. Posiadają duże zapasy energii, pewności siebie i determinacji. Poruszają się lekko, z gracją. Psy cechuje wysoka inteligencja, są bystre, oddane i mocno przeczulone na punkcje powierzonych im zadań. Nadają się tylko dla hodowców doświadczonych, którzy poświęcą im dużo czasu i zapewnią dużo ruchu. Pozostawione same na długi czasu mogą przejawiać niepokój i skłonności do niszczenia. Raczej dobrze współżyją z innymi psami, jednak nie powinny być trzymane w domach razem z kotami lub innymi zwierzętami domowymi. W stosunku do obcych psy te są pełne rezerwy, ale nie bywają agresywne.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//