identyfikator dla psa

Dziadzio 2181

Pies

16 lat

mieszaniec

Łódź

Dodano: 2018-04-08 11:13

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Kilka słów o nim: Dziadzio nigdy nie zaznał co to ludzka miłość. Całe swoje życie spędził przy budzie i na łańcuchu, bity, przeganiany i sporadycznie karmiony. Dla niego człowiek w pobliżu - to strach w oczach, a wyciągnięta ręka – to oczekiwanie na cios. Pełne bólu i przerażenia spojrzenie potrafi złamać niejedno serce. Jakimże potworem musiał być człowiek, u którego ten pies spędził większość swojego życia… Ale dziś nie chcemy skupiać się na tym, co było. Dziś chcemy sprawić, by bezpieczna przyszłość dla tego zaniedbywanego przez lata psa choć trochę zrekompensowała mu dotychczasowe życie. Szukamy więc dla niego miejsca w sercu człowieka, który na ostatnie dni psiej ziemskiej wędrówki podaruje Dziadziowi godne warunki zamieszkania, poczucie bezpieczeństwa, ciepłe spojrzenie, czułe muskanie za uchem i być może odbuduje choć w niewielkiej części wiarę w dobrego człowieka.

Bagaż złych wspomnień, nieufne spojrzenie
Wciąż wywołuje w nas przykre wrażenie,
Że dla takiego jak Dziadzio seniora
Życie przemknęło jak senna zmora.
Nie było mu dane być psem kochanym,
Lecz z miejsca na miejsce wciąż przeganianym,
Łajanym i bitym jak duży snop żyta.
Czy tak być powinno? – pewnie ktoś spyta.
Chcemy pominąć pytanie milczeniem,
By nie wybuchnąć ogromnym wzburzeniem,
Które gdzieś w głębi tłumimy z trudem
Próbując zastąpić je w myślach cudem
W postaci godnego dla Dziadzia domu,
W którym nie będzie ciężarem nikomu.
I gdzie być może kiedyś zrozumie,
Że jest taki człowiek co kochać psa umie.

Rok urodzenia: 2003
Rozmiar: duży
Miejsce pobytu: Łódź

Kontakt

Kontakt w sprawie adopcji: Fundacja Niechciane i Zapomniane – S.O.S dla zwierząt w Łodzi tel. 502 284 795 e-mail: kasia@fniz.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//