identyfikator dla psa

Nikon 2184

Pies

6 lat

mieszaniec

Olsztyn

Dodano: 2018-04-04 14:59

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Nikon to taki pies, którego trudno nie polubić już przy pierwszym kontakcie. On sam zresztą nie przyjmuje do wiadomości, że komuś mógłby nie przypaść do gustu. Garnie się do ludzi, chce po prostu być blisko – drapany za uchem i wtulony w swojego człowieka. Nie sprawia jednak problemów, kiedy musi zostać sam. Nie wiemy, jak wyglądało jego życie, zanim trafił do schroniska, ale prawdopodobnie nie było łatwe. Był wychudzony i odwodniony. Ważył tylko 6 kg, chociaż docelowo powinien dobić do 9-10. Teraz powoli wraca do siebie... W wyniku starego urazu nadgarstka kuleje na przednią łapę.
Jego wiek oceniamy na około 4 lata.
Nikon obecnie przebywa u tymczasowych opiekunów, gdzie obserwujemy jego zachowanie w domowych warunkach. W najbliższym czasie czeka go zabieg kastracji.

Kontakt

tel. 698 098 120 667 758 789

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//