identyfikator dla psa

Bratek 2230

Pies

11 lat

amerykański pit bull terrier

Warszawa

Dodano: 2018-04-14 11:35

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Bratek – śliczny, oryginalny mieszaniec ttb (teriery typu bull). Ma ok. 9 lat. Jest radosnym psem, pozytywnie nastawionym do świata i niezwykle wylewnym. Jego pogodne usposobienie widać szczególnie w relacji z opiekunem, z którym Bratek wprost uwielbia spędzać czas. Pieszczoty, wspólne zabawy, spacery – to chłopak lubi najbardziej. Kocha biegać, szaleć w wodzie, ale zdecydowanie nie należy do „długodystansowców”. Jest raczej średnio aktywnym jegomościem. Grzecznie podróżuje samochodem, nie przeraża go miejski zgiełk. Odważny, pewny siebie, karny, posłuszny. Dobrze dogaduje się z suczkami zbliżonymi do niego wielkością. Potrafi brawurowo pokonywać ogrodzenia. Może zamieszkać z nastoletnimi dziećmi (wobec młodszych nie jest agresywny, ale bywa nieuważny w zabawie). Uroczy, specyficzny – szuka opiekunów, którzy docenią jego zalety i poprowadzą go z łagodną konsekwencją. Bratek mieszka w domu tymczasowym w Warszawie.
Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta, wizyta, umowa)
Telefon fundacyjny odbierany jest od poniedziałku do piątku w godz, 9-17. W pozostałe dni i godziny prosimy o kontakt mailowy.

Kontakt

telefon kontaktowy : 724425008 e-mail : zwierzecapolana@gmail.com

Amerykański Pit Bull Terrier pojawiły się w XIX wieku. Są mieszanką szybkich i upartych Terrierów oraz atletycznych i silnych Bulldogów. Psy o takim połączeniu charakterów były wykorzystywane do walk. Są to psy wszechstronnie utalentowane, co czyniło z nich także wspaniałych kompanów farmerów, ale nie tylko. Pitt Bull Terriery pomagały pilnować bydła, stróżowały oraz przeganiały dzikie psy i koty. Osobniki tej rasy należą do silnych zwierząt i sprowokowane atakują. Należą do jednej z najniebezpieczniejszych ras, przez co w wielu krajach ich hodowla wymaga pozwolenia.

Pit Bull Terriery są średniego wzrostu oraz wagi – osiągają do 60 centymetrów i ważą do 30 kilogramów. Są to psy o mocnej budowie, muskularne i potężne. Umaszczenie jest wielokolorowe często w łaty – większe lub mniejsze oraz inne wzory. Występują w kolorach czarnym, białym, także rudym, brązowym. Ich sierść jest błyszcząca, gładka, krótka i sztywna w dotyku. Żyją średnio 9 – 12 lat. Ich głowa jest proporcjonalna do reszty ciała, płaska i trójkątna, pysk szeroki. Oczy są okrągłe i umieszczone nisko. Psy tej rasy posiadają średniej wielkości uszy oraz gruby, zwężający się ku końcowi ogon.

Pit Bull Terriery to psy lojalne, bardzo oddane swoim właścicielom, wdzięczne, czułe i inteligentne. Mogą przejawiać agresję wobec nieznanych sobie psów, ale jeśli są wychowywane z innymi zwierzętami, to akceptują je. Jeżeli odczuwają niebezpieczeństwo atakują. Bezpieczniej jest hodować te psy w domach, gdzie dzieci są starsze, jeśli jednak ma się małe dzieci należy ich pilnować. Pitt Bull Terriery są niezmiernie opiekuńcze dla swoich terytoriów, domów i rodzin. Lubią dużo ruchu. Psy te zdecydowanie nie są zalecanie dla niedoświadczonych hodowców.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//