identyfikator dla psa

Hektor 2263

Pies

10 lat

mastif

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:22

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Hektor jest kilkuletnim samcem w typie mastifa, dla którego szukamy stałego domu z opiekunem mającym doświadczenie w opiece nad dużymi, silnymi psami, bez dzieci. Hektor to pies stróżujący, silnie terytorialny, nieufny w stosunku do obcych ludzi i bardzo pilnujący swoich opiekunów. Aby nawiązać z nim pozytywną relację nie wystarczy jedno zapoznanie i kilka smaczków. Hektorowi potrzebny jest silny psychicznie, konsekwentny opiekun, który wie na czym polega komunikacja z psami i będzie wysyłał mu czytelne sygnały. Z całą pewnością psiak nie nadaje się do życia na kanapie. Szukamy dla niego domu z ogrodem, którego będzie mógł pilnować, jednak przyszli opiekunowie nie będą mogli zaniedbywać regularnych spacerów poza teren, które Hektor wprost uwielbia. Gdy już zaufa, jest świetnym towarzyszem wypraw do lasu i na łąki, chętnie spaceruje, szybko się wycisza i odpręża tarzając się w trawie. Hektor jest psem, który lubi kontakt ze swoim człowiekiem, potrafi bawić się jak szczeniak. Do mijanych psów ma stosunek obojętny lub pozytywny. Może zamieszkać w domu, w którym są inne psy. Ze względu na jego charakter i zachowania, dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie kojca, w którym Hektor mógłby być izolowany w czasie odwiedzin gości. Zaznaczamy jednak, że Hektor nie zostanie wydany do pilnowania firmy lub innego terenu, gdzie będzie na stałe zamknięty w kojcu lub przypięty na łańcuch. Aktualnie przebywa w hotelu dla zwierząt w okolicy Poznania. Nie stwarza problemów wychowawczych, nie ma również żadnych dolegliwości zdrowotnych. Hektor posiada aktualne szczepienia, jest odrobaczony i wykastrowany.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Hektora:
https://goo.gl/photos/Qe89bC9FFKXiKhiY8

Hektor znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

501 173 726

Mastify pochodza z Wysp Brytyjskich, już 2000 lat temu eksportowano je do Rzymu jako psy do walk . podobizny mastifów można znaleźć już na rzeźbach babilońskich. Ze względu na ich siłę i masę wykorzystywano je do walk w koloseach – tam musiały walczyć z lwami, bykami i tygrysami. 1000 lat później w Anglii potomkowie tych silnych psów byli wykorzystywani do polowań i walk psów. OD 1000 roku do ok. 17.wieku kaleczono psom jedną łapę, żeby uniemożliwić im zabijanie dziczyzny żyjącej w okolicznych lasach. Od 1050 roku wśród bogatej szlachty angielskiej bardzo popularne stały się walki zwierząt: niedźwiedź – pies, lew-pies. W 1835 roku zabroniono tego procederu i mastify straciły na popularności. Dopiero w drugiej połowie 19. wieku odkryto te rasę na na nowo a w 1872 roku założono Mastiff Club. Pierwszą i drugą wojnę światową przetrwało jedynie kilka psów – w 1948 roku w Anglii żyło jedynie 8 mastifów w wieku hodowlanym. Sprowadzono z Kanady kilka szczeniaków i rozpoczęto na nowo hodowlę rasy. Dziś wykorzystuje się je jako psy obronne i stróżujące. To duży, masywny, silny, proporcjonalnie zbudowany, wytrzymały pies. Połączenie szlachetności i odwagi

Wielkośc: psy 72 do 82 kg, suki 66 do 78 cm. Waga: psy 75 do 100(!) kg, suki 60 do 80 kg. Średnia długość zycia: 10 do 12 lat Sierść krótka, ściśle przylegająca, nie za delikatna na łopatkach, szyi i grzbiecie. Maść: brzoskwiniowo-płowa, srebrzysto-płowa, płowa lub ciemnopręgowana. Kufa, uszy i nos muszą być zawsze czarne. Czarne obwódki wokół oczu. przy czym czerń między oczami rozszerza się na czoło (czarna maska). Oczy są małe, szeroko rozstawione, Kolor oczu orzechowobrązowy, im ciemniejszy, tym lepiej. Małe, cienkie, szeroko rozstawione uszy, osadzone po bokach głowy w najwyższym miejscu, tak że stanowią jakby przedłużenie poprzecznej linii głowy. Gdy pies jest odprężony uszy przylegają płasko do policzków. Klatka piersiowa szeroka, głęboka, dobrze osadzona między przednimi kończynami Kończyny tylne: Szerokie i muskularne o dobrze rozwiniętych udach. Łapy: szerokie i okrągłe, palce dobrze wysklepione. Pazury czarne. Ogon: wysoko osadzony, sięga do stawu skokowego lub trochę poniżej. Szeroki u nasady i zwężający się ku końcowi. U psa odprężonego zwisa prosto, u pobudzonego jest lekko zakręcony, lecz nie powyżej linii grzbietu.Chód: energiczny, przestrzenny.

Mimo swoich rozmiarów mastify maja spokojny, łagodny i miły dla właściciela charakter i nie są brutalne. To fantastyczne PS stróżujące, jedno krótkie groźne i poważne spojrzenie wystarczy by odstraszyć nieproszonego gościa. Mastify kochają wspólne spacery, swoja radość lub niechęć wyrażają bardzo wyrazistymi minami. W przeciwieństwie do innych dogów inne psy są witane pokojowo na jego terytorium, można go nauczyć respektu wobec kotów. Mastify są świadome swojej siły i nie muszą w żaden sposób tego udowadniać – wygodnie ułożone leży na trawie i majestatycznie spogląda na świat dookoła. Nie nadaje się do życia w mieście, na pewno potrzebuje dla siebie sporo miejsca i ogrodu wokół domu, potrzebuje tez codziennej sporej dawki ruchu. Jeżeli właściciel to zaniedba jego pupil roztyje się i straci swój dostojny wygląd. Jest skłonny do podporządkowania się, lecz z racji na swoją siłę potrzebuje właściciela, który będzie potrafił nad nią zapanować w razie potrzeby. Ma bardzo wrażliwy słuch.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//