Elza znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna." />
identyfikator dla psa

Elza 2266

Suka

9 lat

mieszaniec

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:26

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Elza. Właściwie co o niej napisać? Czy to, że jest bezdomna, czy to że całe życie spędziła na łańcuchu, czy to że ma bliźniaka syjamskiego w postaci 5 kilogramowego guza? Czy którakolwiek z tych rzeczy, które składają się na jej życie będzie miała dla kogoś znaczenie i sprawi, że ktoś się zatrzyma i powie: "chcę pomóc temu psu, już wystarczająco się nacierpiał". Mamy wielką nadzieję, że tak! Elza to sunia, która miała w życiu strasznego pecha - przytwierdzona krótkim łańcuchem do rozpadającej się budy, gdzie nikt się nią ani nie zajmował ani nie przejmował. Guz, który początkowo był mały, zaczął rosnąć i tak rósł kilka lat osiągając monstrualne rozmiary. Elza została odebrana w trybie interwencji i umieszczona w hotelu. Przeszła pod naszą opiekę w kwietniu i podjęliśmy próbę usunięcia guza, który na szczęście okazał się tylko tłuszczakiem. Niestety ze względu na jego lokalizację (łapa, pacha, klatka piersiowa) oraz ukrwienie, weterynarz był w stanie usunąć "tylko" około kilograma masy guza. Elza to pies, który naprawdę zasługuje na dom z prawdziwego zdarzenia. Sunia przeszła w życiu bardzo dużo, przez co jest zdystansowana w stosunku do obcych. Dla swoich hotelowych opiekunów jest bardzo miła i przyjazna. Szukamy dla niej człowieka z ogromnym sercem, który podaruje jej spokój, da czas oraz poczucie bezpieczeństwa. Elza ma ok. 6 lat, oprócz tłuszczaka, który na szczęście przestał rosnąć, nic jej nie dolega. Powinna zamieszkać w domu z ogrodem, w spokojnej okolicy. Dobrym rozwiązaniem byłoby posiadanie budy, do czasu kiedy Elza nie przekona się do domowników i nie postanowi zamieszkać z nimi w domu. Wiemy, że znalezienie domu dla takiego psa nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Prosimy, nie przekreślajcie tej suni, która tak bardzo potrzebuje domu. Szukamy dla niej również dożywotniego domu tymczasowego, w którym koszty weterynaryjne będą po stronie fundacji.

Elza znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

501 173 726

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//