identyfikator dla psa

Joko 2273

Pies

5 lat

sznaucer olbrzymi

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:35

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Joko to młody - ok. 2 letni - samiec w typie sznaucera, który trafił do przytuliska będącego pod opieką naszej fundacji. Bardzo szybko stwierdził, że nie ma powodu do obaw i pokazał swoje radosne oblicze. Joko jest psem bardzo energicznym, żywiołowym, o ogromnej potrzebie ruchu na świeżym powietrzu. Świetnie czuje się na spacerze w lesie, jest pochłonięty zapachami i zmieniającym się otoczeniem. Joko potrafi komunikować się z innymi psami i bardzo dobrze czuje się w towarzystwie osobników spokojnych i pozytywnie nastawionych. Wesołe oczy Joko zdradzają, że chciałby trafić do ludzi, którzy tak jak on lubią aktywne spędzanie czasu, spacery i ruch w terenie. Nie oznacza to oczywiście, że Joko nie odnajdzie się w domu podczas wspólnego odpoczynku. Chłopak bardzo łatwo się wycisza i potrafi spokojnie leżeć obserwując otoczenie lub po prostu się relaksując pokazując brzuch do głaskania. Szukamy dla niego domu w okolicy z łatwym dostępem do terenów zielonych, gdzie będzie mógł chodzić na regularne, wartościowe spacery. Joko jest psem zdrowym, odrobaczonym i zaszczepionym. Nie zostanie wydany do życia na dworze, na łańcuchu lub w kojcu. Joko znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo wyboru opiekuna.

Kontakt

501 173 726

Sznaucer olbrzymi i pnczer mają tych samych przodków i do końca 19. wieku uwazano je za jedna rase różniącą sie rodzajem sierści. Pierwsze wzmianki o sznaucerach olbrzymich można znaleźć w 1850 roku - na obrazie bawarskiej księżniczki Elżbiety pies podobny do sznaucera olbrzymiego leży u jej stóp. Przodkowie tego psa żyli w gospdarstwach wiejskich, używane do pilnowania obejścia, stad zwierząt i furmanek pocztowych przed złodziejami. Przy doskonaleniu rasy prawdopodnie udział miały czary dog i czarny duży pudel.

Sznaucer olbrzym powinien być psem o mocnej budowie. Mimo swej wielkości i wagi - zwrotnym. Powinien być szlachetny w wyrazie i ruchu. Oczy średniej wielkości, owalne, skierowane ku przodowi, ciemne z żywym wyrazem. Powieki dobrze przylegające. uszy obwisłe, w kształcie litery V, osadzone wysoko i noszone symetrycznie; wewnętrzna krawędź ucha przylega do policzków i jest skierowana do przodu w kierunku skroni, przy czym równoległe załamanie nie powinno przewyższać głowy. Ogon nie cięty, wysoko osadzony, naturalnie noszony, pożądany w postaci szabli lub sierpa. Chód elastyczny, elegancki, zwrotny, swobodny i zamaszysty. Włos powinien być twardy i gęsty. Składa się z gęstego podszerstka oraz nie za krótkiego, twardego, dobrze przylegającego do ciała włosa okrywowego. Włos okrywowy jest szorstki, wystarczająco długi, aby można było sprawdzić jego budowę.Nie powinien być ani nastroszony, ani kręcony, ma tendencję do utraty swojej twardości na kończynach. Na czole i na uszach włos jest krótki. Cechą charakterystyczną jest nie za miękka broda na kufie oraz krzaczaste brwi, które lekko ocieniają oczy. Umaszczenie: czarne z czarnym podszerstkiem "pieprz i sól" Wielkość i ciężar: Wysokość w kłębie: psy i suki: między 60 a 70 cm Ciężar: psy i suki: między 35 a 47 kg

Sznaucer olbrzymi to świetny, ale i niebezpieczny pies stróżujący, jest bardzo dumny, nieprzekupny, czasem za bardzo przejmuje się swoją rolą. Często nie potrafi rozróżnić wroga od zaproszonych gości, przed planowanymi odwiedzinami opiekun powinien dobrze kontrolować swojego pupila. Tak wcześnie jak to tylko możliwe powinno się zacząć jego wychowywanie, wskazane jest szkolenie z zakresu posłuszeństwa. W naturze do głosu dochodzą jego instynkty - wtedy chętnie poluje na myszy i inne gryzonie. W domu zachowuje się spokojnie. Nie zawsze toleruje inne czworonogi, szczególnie psy są wrogo nastawione do innych zwierząt. Dobrze wychowany nie będzie atakował, ale zejdzie wrogowi z drogi. Sznaucer olbrzymi uwielbia się bawić, niestety nie zawsze wie kiedy przestać. Nie nadaje się do życia w mieście, jest stworzony do zycia na wsi. Jego temperament i rozmiary są dużym przeciwskazaniem do trzymania go w mieszkaniu. Potrzebuje bliskiego kontaktu z opiekunem.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//