identyfikator dla psa

Leno 2274

Pies

6 lat

mieszaniec

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:36

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Leno jest niedużym, dorosłym, kudłatym pieskiem, sięgającym człowiekowi mniej więcej do kolana. Został znaleziony bardzo zaniedbany, miał skołtunioną, brudną sierść, był bardzo chudy i odwodniony. Nie ufał specjalnie ludziom, nie był przyzwyczajony do dotyku, zakładania obroży i chodzenia na smyczy. Czas i nasze zaangażowanie pomagają mu zmieniać się i inaczej patrzeć na świat. Leno wciąż nie jest specjalnie wylewny, ale coraz częściej sam podstawia się do drapania i bardzo ładnie chodzi na smyczy. Cieszy się na widok wolontariuszy, którzy przyjeżdżają na spacery i bardzo chętnie wychodzi z boksu, aby udać się do lasu i móc trochę odetchnąć. Szukamy dla Leno dobrego domu w spokojnej okolicy, blisko terenów zielonych, gdzie będzie mógł chodzić na regularne spacery, podczas których zrealizuje swoje naturalne potrzeby. To bardzo fajny pies, który potrzebuje trochę czasu, aby zaufać. Leno nie ma żadnych dolegliwości zdrowotnych, ma aktualne szczepienie, jest odrobaczony i zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym, został wykastrowany. Wiek Leno został przez weterynarza oceniony na około 4 lata. Zobacz więcej zdjęć i filmiki z jego udziałem: https://goo.gl/photos/LbJKWhZrLqX57g1t9 Leno nie zostanie wydany do życia wyłącznie na dworze, w kojcu lub na łańcuchu. Pies znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

501 173 726

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//