identyfikator dla psa

Baster 2281

Pies

5 lat

mastif

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:47

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Baster to ok. 3 letni mieszaniec, który trafił do podpoznańskiego przytuliska po tym, jak przez kilka dni błąkał się po okolicy. Nie mógł zostać w domu ludzi, którzy go znaleźli, ponieważ nie dogadywał się z mieszkającymi tam psami i zmuszeni byli oddać go pod naszą opiekę. Baster jest psem bardzo silnym, zarówno fizycznie, jak i psychicznie i zdecydowanie nie należy do typowych przytulasków, dla których człowiek stanowi centrum wszechświata. Jest psem niezależnym, myślącym i lubiącym mieć wszystko pod kontrolą. Wymaga odpowiedniego prowadzenia i umiejętności odczytywania intencji psa, na pewno nie nadaje się na pierwszego czworonoga dla ludzi bez wiedzy i doświadczenia. Mimo, że jest psem dużym i długowłosym nie szukamy dla niego podwórka, a domu. Nie chcemy, by mieszkał w mieszkaniu, a szukamy dla niego domu z ogrodem, do którego będzie miał swobodny dostęp oraz mieszkających w tym domu ludzi chcących spędzać czas ze swoim psem nie tylko latem, gdy jest ciepło. Baster jest psem uwielbiającym spacery w lesie, uczy się chodzenia na luźnej smyczy i reagowania na przywołanie, zatem chcemy, aby trafił do ludzi, dla których codzienny spacer to coś oczywistego i równie przyjemnego, jak dla psa. Baster jest psem zdrowym, ma książeczkę zdrowia, a przed adopcją zostanie wykastrowany.

Baster znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

501 173 726

Mastify pochodza z Wysp Brytyjskich, już 2000 lat temu eksportowano je do Rzymu jako psy do walk . podobizny mastifów można znaleźć już na rzeźbach babilońskich. Ze względu na ich siłę i masę wykorzystywano je do walk w koloseach – tam musiały walczyć z lwami, bykami i tygrysami. 1000 lat później w Anglii potomkowie tych silnych psów byli wykorzystywani do polowań i walk psów. OD 1000 roku do ok. 17.wieku kaleczono psom jedną łapę, żeby uniemożliwić im zabijanie dziczyzny żyjącej w okolicznych lasach. Od 1050 roku wśród bogatej szlachty angielskiej bardzo popularne stały się walki zwierząt: niedźwiedź – pies, lew-pies. W 1835 roku zabroniono tego procederu i mastify straciły na popularności. Dopiero w drugiej połowie 19. wieku odkryto te rasę na na nowo a w 1872 roku założono Mastiff Club. Pierwszą i drugą wojnę światową przetrwało jedynie kilka psów – w 1948 roku w Anglii żyło jedynie 8 mastifów w wieku hodowlanym. Sprowadzono z Kanady kilka szczeniaków i rozpoczęto na nowo hodowlę rasy. Dziś wykorzystuje się je jako psy obronne i stróżujące. To duży, masywny, silny, proporcjonalnie zbudowany, wytrzymały pies. Połączenie szlachetności i odwagi

Wielkośc: psy 72 do 82 kg, suki 66 do 78 cm. Waga: psy 75 do 100(!) kg, suki 60 do 80 kg. Średnia długość zycia: 10 do 12 lat Sierść krótka, ściśle przylegająca, nie za delikatna na łopatkach, szyi i grzbiecie. Maść: brzoskwiniowo-płowa, srebrzysto-płowa, płowa lub ciemnopręgowana. Kufa, uszy i nos muszą być zawsze czarne. Czarne obwódki wokół oczu. przy czym czerń między oczami rozszerza się na czoło (czarna maska). Oczy są małe, szeroko rozstawione, Kolor oczu orzechowobrązowy, im ciemniejszy, tym lepiej. Małe, cienkie, szeroko rozstawione uszy, osadzone po bokach głowy w najwyższym miejscu, tak że stanowią jakby przedłużenie poprzecznej linii głowy. Gdy pies jest odprężony uszy przylegają płasko do policzków. Klatka piersiowa szeroka, głęboka, dobrze osadzona między przednimi kończynami Kończyny tylne: Szerokie i muskularne o dobrze rozwiniętych udach. Łapy: szerokie i okrągłe, palce dobrze wysklepione. Pazury czarne. Ogon: wysoko osadzony, sięga do stawu skokowego lub trochę poniżej. Szeroki u nasady i zwężający się ku końcowi. U psa odprężonego zwisa prosto, u pobudzonego jest lekko zakręcony, lecz nie powyżej linii grzbietu.Chód: energiczny, przestrzenny.

Mimo swoich rozmiarów mastify maja spokojny, łagodny i miły dla właściciela charakter i nie są brutalne. To fantastyczne PS stróżujące, jedno krótkie groźne i poważne spojrzenie wystarczy by odstraszyć nieproszonego gościa. Mastify kochają wspólne spacery, swoja radość lub niechęć wyrażają bardzo wyrazistymi minami. W przeciwieństwie do innych dogów inne psy są witane pokojowo na jego terytorium, można go nauczyć respektu wobec kotów. Mastify są świadome swojej siły i nie muszą w żaden sposób tego udowadniać – wygodnie ułożone leży na trawie i majestatycznie spogląda na świat dookoła. Nie nadaje się do życia w mieście, na pewno potrzebuje dla siebie sporo miejsca i ogrodu wokół domu, potrzebuje tez codziennej sporej dawki ruchu. Jeżeli właściciel to zaniedba jego pupil roztyje się i straci swój dostojny wygląd. Jest skłonny do podporządkowania się, lecz z racji na swoją siłę potrzebuje właściciela, który będzie potrafił nad nią zapanować w razie potrzeby. Ma bardzo wrażliwy słuch.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//