identyfikator dla psa

Misia 2284

Suka

8 lat

jack russel terrier

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:52

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Misia jest uroczą 6 letnią suczką w typie Jack Russell teriera. Uwielbia przebywać z ludźmi, z którymi łatwo i szybko łapie kontakt, zawierając co rusz nowe znajomości. Jest psem bardzo aktywnym, wymagającym regularnych i ciekawych spacerów po terenach zielonych. Misia nie lubi miejskiego zgiełku, zdecydowanie lepiej czuje się w spokojniejszych okolicach, gdzie cisza i bliskość przyrody wpływają na nią uspokajająco. Jest psem w pełni przygotowanym do życia w domowych warunkach: potrafi zostać sama pod nieobecność opiekunów, niczego nie niszczy i nie hałasuje. Na spacerach zachowuje się bez zarzutu, gdyż nie ciągnie na smyczy, a w znanych sobie i bezpiecznych okolicach bez strachu chodzi luzem i jeszcze nigdy nie przyszło jej do głowy, żeby gdzieś uciekać. Misia potrzebuje nowego domu, ponieważ jej obecni opiekunowie nie mogą dłużej się nią opiekować w związku ze zmianą sytuacji życiowej. Szukamy dla tej słodkiej, maleńkiej istoty nowej rodziny, mieszkającej w spokojnej okolicy wolnej od wielkomiejskiego hałasu i stresu. Misia potrzebuje ludzi, którzy będą mieli dla niej i czas, i serce, i do końca jej życia otoczą ją należytą opieką. To maleńka dziewczynka - waży 5 kg. Suczka jest zdrowa, ma aktualne szczepienia i była regularnie odrobaczana, jest już wysterylizowana.

Misia znajduje się pod opieką fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

506 907 047

Skąd pochodzi ten mały muskularny psiak z dużym temperamentem? W 1810 roku student teologii John Russell kupił od swojego mleczarza suczkę, która miała w sobie wiele cech foxteriera. Suczka towarzyszyła mu w polowaniach i świetnie się sprawdzała. Jack Russell przyczynił sie do powstania nowej rasy, krzyżując swoją suczkę z szorstkowłosym psem o białym umaszczeniu z czarnymi plamami. Hodował psy pomocne w wypędzaniu lisów z nor, ważne było, żeby psy pozbawione były agresji i nie zagryzały lisów. W odróżnieniu od parson russel teriera, jack russel terier jest niższy

Mocny, energiczny i zwinny terier o silnej osobowości. Jego gibkie ciało jest średniej długości. Wyraz zapału, właściwa mu gorliwość łączą się z bystrością jego ruchów. Ogon może być przycinany, lub nie. Sierść gładka, szorstka lub drutowata. Oczy małe, kształtu migdała o bystrym, przeszywającym spojrzeniu. Ich brzegi są czarno pigmentowane. Uszy bardzo ruchliwe, jędrne, guzikowate lub opadające. Policzki o dobrze zaznaczonej muskulaturze. Ogon w spoczynku może opadać. Gdy pies jest w ruchu winien się unosić. Sierść może być gładka, szorstka lub drutowata. Odporna na wpływy atmosferyczne. Umaszczenie białe musi dominować, ze znaczeniami czarno podpalanymi, czarnymi lub rudymi. Te mogą być od jasnopłowych , po bardziej intensywne , kasztanowe. Wzrost: 25 – 30 cm. Waga: na każde 5 cm wysokości powinien przypadać 1 kg masy ciała. Pies o wzroście 25 cm powinien ważyć ok. 5 kg. Pies o wzroście 30 cm odpowiednio 6 kg.

To ruchliwy i ciekawski pies, który interesuje się wszystkim co się dzieje wokół niego. W pierwszej linii to pies myśliwski. Spacery w jego towarzystwie są pełne niespodzianek i mogą stać się prawdziwą przygodą. To wspaniały pies towarzyszący, jest wesoły, czujny, zabawny, świetnie sprawdza się jako pies stróżujący. Jego wychowanie powinno rozpocząć się bardzo wcześnie, właściciel powinien wykazać się konsekwencją w egzekwowaniu wcześniej wyuczonych poleceń. Lubi dzieci, potrafi godzinami z nimi dokazywać. W małym mieszkaniu czuje się źle, jest smutny, może być agresywny. Powinien mieszkać w domu z ogrodem, im więcej ma ruchu, tym łatwiej nad nim zapanować. Właściciel jack russell teriera może być pewien, że jego pupil w krótkim czasie przekopie mu dokładnie wypielęgnowany ogródek.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//