identyfikator dla psa

Milusia 2285

Suka

6 lat

ratlerek

Poznań

Dodano: 2018-04-18 00:53

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Milusia to maleńka, 5 kg sunia w typie pinczerka. Jest pieskiem delikatnym i uczuciowym. Pragnie być blisko człowieka i spędzać z nim czas. Obecnie mieszka w domu tymczasowym, w którym jest bardzo grzeczna: zachowuje czystość, zostaje sama, niczego nie niszczy. Jest bardzo kulturalna, nie jest szczekliwa, jest bardzo miła dla gości. Milusia bardzo ładnie dogaduje się z psami i kotami. Bez problemu może zamieszkać w domu z innymi, miłymi czworonogami. Jakiego domu dla niej szukamy? Najlepszego :) a oprócz tego, ze względu na jej malutkie rozmiary, szukamy domu bez małych dzieci i osób, które dużo czasu spędzają w domu, żeby malutka nie musiała zostawać sama na długie godziny. Szukamy dla niej kochających i ciepłych ludzi, którzy poświęcą jej swój czas i dadzą poczucie bezpieczeństwa. Milka to młoda dziewczynka, ma około 4 lat, jest zdrowa, przed adopcją zostanie wysterylizowana.

Milusia znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna.

Kontakt

506 907 047

Pierwszy ratlerek ( pinczer miniaturowy ) został zarejestrowany w 1915 roku. Rasa pochodzi z Niemiec, wyhodowana jako zminiaturyzowana odmiana pinczera średniego bez oznak karłowatości. Pinczer miniaturowy, czyli ratlerek lub jak kto woli pinczer sarni, po raz pierwszy został pokazany na wystawie w 1900 roku. W ńiemczech musiał występować jednak wcześniej, przed utworzeniem Klubu Pinczera i Sznaucera (1895), jako że do pierwszej księgi hodowlanej wpisano aż 85 psów tej rasy.

Ratlerek, inaczej pinczer miniaturowy jest pomniejszonym wizerunkiem pinczera średniego, bez oznak karłowatości. Jego elegancka kwadratowa budowa jest dobrze widoczna dzięki krótkiej gładkiej sierści. Oczy: ciemne, owalne, powieki dobrze przylegające czarno pigmentowane. Uszy: uszy stojące; uszy załamane, wysoko osadzone, w kształcie V, wewnętrzne brzegi uszu przylegające do policzków, przekręcone do przodu w kierunku skroni, przy czym równoległe zgięcie nie powinno wystawać ponad górną część głowy. Włos: krótki i gęsty, przylegający i błyszczący, bez miejsc nieowłosionych. Kolor: jednobarwny: rudy jeleni, brązoworudy do ciemno-rudo-brązowego, czarno-rudy (czarny podpalany): włos czarny z rudymi lub brązowymi znaczeniami. Znaczenia są rozłożone: nad oczami, na dolnej części szyi, na śródstopiu przednich kończyn, na łapach, na wewnętrznej stronie tylnych kończyn i pod nasadą ogona, na piersi dwa trójkąty wyraźnie oddzielone od siebie. Wysokość w kłębie: psy i suki : 25 do 30 cm Ciężar: psy i suki: 4 do 6 kg

Istnieje taka opinia, że ratlerki to krzykacze, że szczekają bez umiaru. Jednak właściwie wychowany szczeka z umiarem i tylko wtedy, kiedy broni domu przed obcymi. To pies, który dobrze nadaje się do życia w mieście i na wsi. W mieście grzecznie towarzyszy swojemu opiekunowi a na wsi zamienia się w myśliwego, tropi myszy i krety. Nie powinien całymi dniami sam siedzieć w domu, staje się wtedy apatyczny, popada w depresję, traci apetyt. To mały pies z dużym temperamentem, potrzebuje sporo ruchu, kocha ciepło.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//