identyfikator dla psa

Szarik 2294

Pies

10 lat

mieszaniec

Bydgoszcz

Dodano: 2018-04-18 23:06

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Szarik to 8 letni mały piesek. Oddano go na początku lutego 2018 roku. W stresowej sytuacji zdarzało mu się ugryźć, dlatego szukamy mu domu bez dzieci. Boi się podniesionej przy nim ręki. W schronisku Szarik nie jest agresywny. Ma dobry kontakt z pracownikami i chętnie również wychodzi ze spacerowiczami do lasku. Ładnie chodzi na smyczy, a puszczony na wybiegu bez problemu reaguje na zawołanie. Zaczął też szkolenie w programie “Lira” gdzie uczy się podstawowych umiejętności i komend. Szybko się przyzwyczaja i cieszy się do ludzi. Sam też doprasza się pieszczot. Szarik jest umiarkowanie aktywny, więc nie potrzebuje też wiele ruchu. Sprawdzi się zarówno w domu z ogrodem jak i w mieszkaniu. W Schronisku został zaszczepiony i jest wykastrowany. Pytając o niego należy podać numer ewidencyjny: 6018/18.

Kontakt

Schronisko dla Zwierząt w Bydgoszczy tel. +48 52 372 21 30 e-mail: adopcje@schronisko.org.pl

Kundel jest wielorasowcem, czyli psem złożony z kilku różnych ras. Najwięcej obecnych mieszańców to psy rodzaju wilkowatego i szpicowanego. To połączenie najlepszych cech fizycznych i psychicznych psów, które weszły w skład danej mieszanki . Kundel nigdy nie był „udoskonalany przez człowieka” dlatego jest idealny, ponieważ natura wybiera najlepiej.

Psy mieszańce nieznanego pochodzenia często przypominają swoim wyglądem któregoś ze swoich rasowych kolegów . Dlatego czasami mogą nas swoim wyglądem zmylić, ponieważ mogą być łudząco podobne do przedstawiciela rasy o której marzymy. Ze względu na odpowiednie geny większość dzisiejszych ras jest pochodną kundla. Powstałą dzięki selekcji osobników wykazujących pożądane cechy.

Kundle są najbardziej oddanymi istotami, potrafią bezgranicznie ufać i kochać swojego właściciela. Są niesamowicie wierne, potrafią być bardzo opiekuńcze. Pomimo tego iż nigdy w tym celu nie były szkolone. Choć nie mają postury psów obronnych ani ich dosyć agresywnego charakteru, to obdarzone są niesamowitym instynktem, dzięki któremu niejednokrotnie potrafią obronić i ochronić życie swoim właścicielom. Kundle są bardzo opiekuńcze w stosunku do dzieci, wspaniale potrafią się z nimi bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//