identyfikator dla psa

Drops 2310

Pies

11 lat

rottweiler

Sosnowiec

Dodano: 2018-04-19 07:31

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Drops to około 9-letni pies w typie rottweilera, który został w połowie listopada przywiązany do bramy schroniska.
Drops w stosunku do swojej schroniskowej opiekunki nie wykazuje zachowań agresywnych, cieszy się na jej widok i merda ogonkiem, chętnie siada obok by go głaskać i chętnie bierze smaczki. Bardzo ładnie wykonuje komendę siad i daj łapkę. Na smyczy chodzi ładnie i nie ciągnie, psy mija spokojnie i nie reaguje na zaczepki. Nie wiemy jaki będzie w stosunku do dzieci, jednak ze względu na sygnały od pracowników schroniska szukamy domu bez dzieci (warczy i rzuca się do łopaty, być może był nią bity i źle mu się kojarzy).
Do ludzi podchodzi ostrożnie, jednak coraz częściej daje się głaskać i dopuszcza do siebie nowych ludzi. Wydaje mi się że jak zaufa to będzie cudownym przyjacielem swojego nowego opiekuna.
Szukamy domu doświadczonego, który będzie świadomy iż Dropsik jest po przejściach i może różnie reagować w różnych nieznanych mu sytuacjach. Najlepiej domu z ogrodem, domu bez dzieci.
Obowiązują procedury adopcyjne – ankieta, wizyta przed adopcyjna, spacer zapoznawczy oraz podpisanie umowy. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszego domu.
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 603 039 243

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//