identyfikator dla psa

Saba 2311

Suka

9 lat

rottweiler

Poznań

Dodano: 2018-04-19 07:39

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Sześcioletnia Saba szuka swojego człowieka. Kogoś kto ją pokocha mimo wad i będzie dostrzegał jej zalety.

Sunia jest spokojna. Mało aktywna. Nie niszczy. Jest idealnym kompanem dla osób ceniących spokój.
Lubi być głaskana. Im dłużej tym lepiej. Chętnie będzie towarzyszyć przy czytaniu książek i asystować w pracach ogrodowych. ;-) Saba to pies jednego opiekuna. Pozostałych członków rodziny toleruje, ale pełnym zaufaniem obdarza tylko jedną osobę.
Do tej pory nie wykazała agresji w stosunku do ludzi. Bez problemu można wykonywać przy niej zabiegi pielęgnacyjne. Do gości również jest nastawiona pozytywnie. W stosunku do psów zdystansowana. Lepiej dogaduje się z psami spokojnymi.
Sabę polecamy rodzinie bez dzieci lub ze starszymi dziećmi. Ze względu na zwyrodnienie kręgosłupa szukamy dla niej domu z ogrodem. Saba musi mieć ograniczony dostęp do schodów. Mimo dolegliwości jest sprawna, choć szybko się męczy.

Saba ma wykonany pełen pakiet badań: badanie krwi , USG jamy brzusznej, RTG kręgosłupa i łapy. Jest zaszczepiona i solidnie odrobaczona.

I mimo że nie jest psem czystej krwi, to ma w sobie wiele piękna. Jej spojrzenie jest absolutnie urzekające. < 3

Obowiązują procedury adopcyjne – ankieta, wizyta przed adopcyjna, spacer zapoznawczy oraz podpisanie umowy. Zastrzegamy sobie prawo do wyboru najlepszego domu.

Przypominamy: Saba swoje życie spędziła w kojcu pilnując mini zoo. Została odebrana i trafiła do schroniska. Niestety okazało się, że sunia boi się obcych ludzi. Ufała tylko dwóm wolontariuszom. Z czasem coraz bardziej się wycofała i całe dnie przesiadywała w budzie. Aktualnie trafiła do domowego hotelu, gdzie odzyskuje siły i staje się coraz bardziej odważna.
***
uwaga: ogłoszenie ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art.66 par.1 kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie podpisanie umowy adopcyjnej według własnego uznania tylko z wybraną przez nas osobą, jak również anulowanie ogłoszenia bez podawania przyczyny.

Kontakt

Tel. 501 223 974

Rottweilery psy, których pochodzenie nie do końca jest znane, jednak mówi się, że rasa miała swoje początki we Włoszech. Przez wieki psy te były używane jako psy pasterskie. Rasa prawie całkowicie wyginęła w XIX wieku, jednak na początku XX wieku hodowcy ze Sztutgartu odrodzili rasę. Dziś rottweilery są używane do tropienia, pilnowania stad, pracy w policji, szukania śladów oraz jako psy stróżujące i obronne.

Rottweilery mają ciało średniej wielkości, ale mocno zbudowane. Mierzą zazwyczaj do 70 centymetrów oraz ważą około 60 kilogramów. Posiadają średniej długości głowę, szeroką między uszami. Oczy są średniej wielkości, w kształcie migdałów i zwykle ciemno brązowe. Uszy są nie za duże, o trójkątnym kształcie, w stanie zaalarmowania uszy układają się tak, że wyglądają jakby bardziej poszerzały czaszkę. Rottweilery posiadają muskularną, silną i średniej wielkości szyję oraz szeroką klatkę piersiową. Ogon jest krótki oraz osadzony tak, że daje wrażenie przedłużenia linii ciała. Sierść jest krótka, gęsta i prosta. Powinna być szorstka w dotyku. Umaszczenie jest czarne z opalanymi plamami na nogach, podbrzuszu oraz na pysku.

Rottweilery potrafią być bardzo kochającymi i czułymi psami, jednak należy pamiętać, że są to potężne i poważne psy. Niezbędna jest tresura w młodym wieku. Rasa ta jest bardzo opiekuńcza i pilnuje zarówno swojej rodziny, jak i terytorium. Rottweilery mają opinię psów wrednych, agresywnych i wywołujących u ludzi strach, jednak w rzeczywistości są bardzo spokojne i przyjaźnie nastawione w środowisku rodzinnym. Charakter Rottweilerów może być zmienny. Niektóre są bardzo czułe, inne potrafią być władcze. W towarzystwie dzieci Rottweilery zachowują się grzecznie i lubią zabawę, jednak nie należy ich zostawiać samych sobie, ponieważ psy te mają tendencję do pokazywania swojej siły. Z innymi psami Rottweilery żyją dobrze, jednak biorąc pod uwagę przeznaczenie rasy, mogą mieć skłonności do przejawiania agresji.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//