identyfikator dla psa

Robin 2395

Suka

5 lat

buldog francuski

Warszawa

Dodano: 2018-05-01 13:27

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Robin półtoraroczna sunia, mix buldożka, pojętna ale uparta, potrzebuje człowieka z mocnym charakterem, dość zasobowa przy misce lub zabawkach, zgadza się z psami ale pod warunkiem że nie ma nic do pilnowania. Z kotami różnie, zależy od kota. Na pewno nie domu z małymi dziećmi, ma bardzo silny charakter i zdominuje dziecko. Pies z potencjałem ale tylko dla ludzi którzy znają rasę.
Czeka na dom w ok Człuchowa woj pomorskie, nie pomagamy w transporcie.

Kontakt

Kontakt ws adopcji 605 05 08 43

Na temat pochodzenia tej rasy istnieje kilka teorii. Ich historia pokrywa się z historia buldoga angielskiego. Pierwsze zapiski, mówiące o małych psach z krótką kufa znaleźć można u Konfucjusza w 1700 roku p.n.e. W Ameryce południowej, na obszarze Chincha w środkowej i północnej części wybrzeża Peru już w czasach prekolumbijskiej żyły psy przypominające mopsa lub buldoga francuskiego. Nazwane zostały buldogiem chincha. Nie można jednak stwierdzić żadnego podobieństwa genetycznego do buldożka czy mopsa, gdyż buldog chincha zniknął wraz z upadkiem kultu Inków. Wg jednej z teorii buldog francuski powstał ze skrzyżowania terriera z buldogiem angielskim.I tak powstała miniaturka dawnego psa bojowego pod nazwą „toy – bulldogge”. Zwierzęta te szybko zyskały sobie popularność zarówno w biednych warstwach społecznych jak i wśród klasy średniej we Francji i Belgii. Według innej teorii buldog francuski powstał w wyniku skrzyżowania buldoga z mopsami, inni wskazują na krzyżówkę buldoga z psami hiszpańskimi, jak również na krzyżówkę z psami używanymi do tępienia gryzoni i małymi dogowatymi z północnej Francji i Belgii. Toy-buldog stawał się powoli rasą francuską, która szczególnie dużo miłośników znalazła w okolicach Paryża.Mały buldog był psem ubogich ludzi, sprzedawców owoców i warzyw, szewców. Po raz pierwszy buldog pojawił się na wystawie psów w roku 1903.

Wysokość w kłębie: ok. 30 psy i suki Waga: od 8 do 14 kg Typowy, mały molos. Pies mocny w swej małej postaci, krótki, zwarty we wszystkich proporcjach; szata gładka, pysk krótki i płaski, stojące uszy, ogon krótki z natury. Głowa: musi być bardzo mocna, szeroka i graniasta, skóra pokrywająca głowę tworzy niemal symetryczne zmarszczki. Charakterystyczną cechą głowy buldoga francuskiego jest cofniecie części szczękowo – nosowej i czaszka o zwiększonym wymiarze poprzecznym (szerokości) kosztem długości. Nos szeroki, bardzo krótki, zadarty; nozdrza szeroko rozwarte i symetryczne skierowane ukośnie do tyłu. Budowa nozdrzy oraz zadarty nos muszą jednak umożliwiać normalne oddychanie przez nos.Oczy o żywym wyrazie, osadzone nisko, dość daleko od nosa a przede wszystkim od uszu; ciemnej barwy, dość duże. wyraźnie okrągłe, lekko wypukle, białkówki całkowicie niewidoczne, kiedy pies patrzy przed siebie. Oprawa powiek powinna być czarna. Uszy są średniej wielkości, szerokie u nasady i zaokrąglone na końcach. Osadzone wysoko na głowie, ale niezbyt blisko siebie, noszone prosto. Otwór słuchowy skierowany ku przodowi. Skóra musi być delikatna i miękka w dotyku. Ogon krótki, osadzony nisko na zadzie, bardzo blisko pośladków, gruby u nasady, zawężony lub złamany z natury i zwężający się przy końcu. Nawet w akcji pozostaje poniżej linii poziomej grzbietu. Szata: piękna, gładka sierść, przylegająca, lśniąca i miękka. Maść jednolicie płowa pręgowana lub nie, ewentualnie z niewielką ilością bieli, płowa, pręgowana lub nie, ze średnią lub dużą ilością bieli. Wszystkie odcienie barwy płowej są dopuszczalne, od czerwonego do jasnobrązowowego (kawa z mlekiem). Całkowicie białe psy klasyfikuje się jako „płowe, pręgowane z dużą ilością bieli". W przypadku bardzo ciemnego zabarwienia nosa, ciemnych oczu o ciemnych powiekach pewne ubytki pigmentacji na pysku mogą być wyjątkowo tolerowane u wybitnie pięknych okazów.

To towarzyski. żywy, skory do zabaw, chętny do ćwiczeń i pełen zapału pies. Szczególnie czuły w stosunku do swego pana i dzieci.Buldog francuski jest niezwykle żywym i radosnym zwierzęciem. Zawsze skory do zabawy, bystry i czujny wspaniale spełnia rolę przyjaciela całej rodziny. Kocha dorosłych i dzieci jak również zwierzęta małe i duże, jednym słowem charakteryzuje się wielkim umiłowaniem do życia i świata. Jego inteligencja i zadowolenie powodują, że dobrze nadaje się do szkolenia na posłuszeństwo. Jest psem niezwykle uczuciowym, czasami aż do przesady, przez co potrafi być zazdrosnym. Odznacza się odwagą i zręcznością. Uwielbia zabawy, pieszczoty i wszystkie chwile spędzone z właścicielem. Miewa problemy z oddychaniem, które spowodowane są skróconą kufą, w takim przypadku należy uważać na przegrzanie w upalne letnie dni i zapewnić mu cień.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//