identyfikator dla psa

Budyń 2406

Pies

11 lat

golden retriever

Wrocław

Dodano: 2018-05-03 09:51

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

BUDYŃ vel MIETEK – przepiękny, ok. 8-letni pies, w którym zapewne płynie domieszka krwi goldena ;-). Ma 7 lat i bardzo smutną historię za sobą. Dlatego to szczególny psiak, który nie od razu pokazuje, jak jest wspaniały. Aby otworzył się na człowieka potrzeba czasu i cierpliwości, ale kiedy więź zostanie nawiązana – wytrwałość zostaje nagrodzona. Bo kiedy Miecio zaufa opiekunowi – oddaje mu serce i staje się miłym, lgnącym do człowieka, kochającym głaskanie, przyjacielskim kompanem, który przepada za wspólnymi zabawami. Opiekun staje się dla niego wszystkim, czego potrzeba mu do szczęścia. Kocha spacery i pięknie maszeruje na smyczy. Czuły, oddany pies, cieszący się każdą chwilą w psio-ludzkim duecie. Nie brak mu też energii, choć nie należy do psów nadmiernie aktywnych. Nie przepada za innymi czworonogami i nie szuka z nimi kontaktu. Powinien więc być jedynakiem. Budyń jest wyjątkowy i potrzebuje doświadczonego opiekuna, nastawionego na pracę z psem. Powinien zamieszkać w domu bez dzieci, w spokojnym, przewidywalnym środowisku. Doskonale odnajdzie się w domu z ogrodem lub mieszkaniu w cichej okolicy. Przyszły opiekun Miecia przed adopcją będzie musiał odbyć 2-3 wizyty zapoznawcze. Jednak Budyń wart jest tych starań.
Budyś przebywa w okolicach Raciborza. Obowiązują procedury adopcyjne (ankieta i umowa)
Telefon fundacyjny odbierany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17. W pozostałe dni i godziny prosimy kontakt mailowy.

Kontakt

Telefon fundacyjny: 724425008 Mail: fundacja@zwierzecapolana.org

Golden Retriever został wyhodowany w Szkocji w XIX wieku. Twórca tej rasy pragnął, żeby psy były lojalne, czułe, kochające i pełne energii. Chciał także, żeby kochały one wodę. Golden Retrievery to połączenie piękna i inteligencji. Służyły początkowo jako psy pasterskie i kompani do polowań.

Golden Retrievery to psy o symetrycznej budowie, silne i aktywne. Mierzą około 60 centymetrów wysokości i ważą nie więcej niż 60 kilogramów. Posiadają szeroką głowę, z prostym, ładnym pyskiem. Oczy o przyjacielskim i inteligentnym wyrazie są średniej wielkości i w brązowym kolorze. Uszy są raczej krótkie, opadające na policzki. Są tak długie, że powinny mieć możliwość przykrycia oka. Nos jest czarny lub ciemnobrązowy. Ciało jest mocne, klatka piersiowa szeroka, ogon gruby i muskularny przy nasadzie układa się jak naturalne przedłużenie linii ciała. Sierść jest podwójna i wodoodporna. Zewnętrzna warstwa jest sprężysta, gęsta, ani szorstka, ani gładka, może być falowana lub prosta. Spodnia warstwa jest gęsta i miękka w dotyki. Ogon i nogi pokryte są dłuższymi włosami. Psy mają kolor złoty – od jasnego po ciemny.

Golden Retriever to wspaniały, zwinny, ogromny i pełen energii pies. Ma mnóstwo uroku osobistego i pewności siebie. Psy te posiadają silny charakter i są dobrze znane ze swoich zdolności pływackich oraz upodobania do polowań. Są kochane, bardzo chętne do pomocy i pożądane, jako kompani rodzin. Nie dobrze jest je zostawiać same na dłuższe okresy czasu. Są zawsze bardzo uprzejme, miłe i cierpliwe w stosunku do dzieci. Również w stosunku do innych zwierząt zachowują się przyjaźnie. Tak właściwie są one bardzo przyjaźnie nastawione do wszystkich. Mają tendencję do szczekania, aby wyrazić swoje zadowolenie lub przywitać się. Nie zaleca się tych psów dla rodzin, które spędzają dużo czasu w pracy i nie mają czasu dla pupila, który wymaga dużo zainteresowania. Golden Retrievery to najbardziej popularne psy rodzinne.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//