identyfikator dla psa

Hektor 2430

Pies

10 lat

czarny terier rosyjski

Konin

Dodano: 2018-05-05 12:26

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

W dniu 18 sierpnia 2017 roku Inspektorzy TOZ o/Konin podjęli interwencję na terenie Konina. Dotyczyła ona zaniedbanego psa prawdopodobnie w typie nowofunlanda. Po zweryfikowaniu okazało się, że na posesji przebywa terrier rosyjski w bardzo złym stanie fizycznym, skrajnie wychudzony (widoczne żebra i kości miednicy!!, bardzo duża ilość starych kołtunów i poprzyklejanych odchodów, zaropiałe oczy, których nie było widać!, liczne rany na ciele, mocne zapchlenie), jego stan był na tyle kiepski, że zagrażał jego życiu i zdrowiu.

W związku z tym z Art. 7 Ustawy o Ochronie Zwierząt w asyście Policji został odebrany właścicielom i umieszczony w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Koninie. Obecnie Inspektorat TOZ o/Konin podjął kroki prawne w związku ze znęcaniem się nad zwierzęciem.

Pies ma zaawansowane problemy skórne, niedowagę, a to tylko dwa spośród wielu problemów, czeka go długie leczenie. Hektor bo takie jest jego imię, jest spokojnym, przyjaznym, opanowanym i przeuroczym psem, który nie zasłużył na taki los. Trudno pomieścić sobie w głowie jak można do takiego stanu dopuścić zwierzaka. Obecnie będziemy robić wszystko by przybrał na masie, a jak wiecie to duży pies, który potrzebuje porządnej porcji jedzenia.

Kontakt

tel. 63 243 80 38

Należy do starej rasy, bardzo cenionej już przez carów. Po II Wojnie Światowej rasa zagrożona była wyginięciem, po wojnie powstała nowa linia terierów. Rozwój rasy był czystą militarna strategią, psy te były przeznaczone wyłącznie dla potrzeb wojska. Potrzebny był pies, który byłby alternatywą dla owczarka niemieckiego, ale bardziej wytrzymały, przystosowany do trudnego klimatu Rosji. W latach 50-tych trafił w ręce hodowców prywatnych i wtedy też zmienił się jego wygląd zewnętrzny i charakter.

Wzrost: psy 68 - 74 cm, suki 66 - 72 cm To pies raczej dużego wzrostu, silny o kwadratowym korpusie. Maść czarna lub czarna przesiana pojedynczymi siwymi włosami.Okrywa włosowa: na korpusie twardy, gruby włos,gesty i falisty. Ciało pokrywa włos o długości od 4 do 10 cm. Na głowie tworzy zwisające brwi, wąsy i brodę, a na szyi i kłębie rodzaj grzywy. Gęsty, miękki i dobrze rozwinięty podszerstek.Uszy są wysoko osadzone, średniej wielkości, trójkątne. Oczy owalne, ciemne i nieduże

Czarny terier rosyjski to bardzo inteligentny pies. Uczy się szybko, przyswajanie nowej wiedzy przychodzi mu bardzo łatwo. Jego wychowanie powinno się zacząć w pierwszym roku życia. To pies, który potrafi samodzielnie ocenić sytuację i odpowiednio zareagować. Jest pewny siebie, zrównoważony, silny i wytrzymały. Bardzo oddany rodzinie, odpowiednio przeszkolony jest dobrym psem obrończym. W jego wychowaniu niezbędna jest konsekwencja, łagodna perswazja, na rozkazy i przemoc reaguje bardzo źle. Po zapoznaniu go z komendami trzeba je konsekwentnie ćwiczyć i utrwalać. To spokojny pies, można go trzymać w mieszkaniu. Bardzo dobrze rozumieją się z dziećmi, są w stosunku do nich niezwykle cierpliwe, na wiele też im pozwalają. To pies wyznający zasadę: „nie zaczepiaj mnie, ja ciebie nie ruszę”.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//