identyfikator dla psa

Willi 2433

Pies

6 lat

lakeland terrier

Warszawa

Dodano: 2018-05-05 17:59

Dodany przez: Osoba prywatna

Opis zwierzaka

Terrier w typie rasy Lakeland terrier. Wili bardzo, bardzo potrzebuje domku to cudowny mały i bardzo kochany piesek ma około 5 lat. Kocha ludzi, może trafić do domu z dziećmi większymi. Dogaduje się z kumplami, nie reaguje na koty. Ładnie chodzi na smyczy. Zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany. Obowiązuje wizyta PA i umowa adopcyjna. Jest w okolicach Łodzi.

Kontakt

Kont-601-746-221 lub 664-049-083

Historia Lakeland Teriera zaczyna się w Lake District w Anglii Północnej. Tamtejsi farmerzy potrzebowali małego, odważnego psa do polowań na lisa. Od początku 19. wieku krzyżowano Old Englishe Black i Tan Teriera z Bedlington Terierem, żeby polepszyć charakter tej rasy. Oprócz tego wykorzystano cechy Order Teriera ze względu na jego odporna na wodę sierść. Wyhodowano żywotnego, odważnego psa z silna szczęką, który świetnie czuł się w czasie wypraw na lisa wypędzając je z jam i uśmiercając je. Lakeland Terier uzyskał swoją ostateczna nazwę w 1912 roku. W 1928 roku rasa została oficjalnie uznana przez Kennel Club. W latach 30. rasę te można było spotkać na prawie każdej wystawie psów. Podobnie do innych terierów z biegiem czasu Lakeland Terier uzyskał charakterystyczne dla siebie strzyżenie. Po drugiej wojnie światowej rasa osiągnęła szczyt swojej popularności, obecnie Lakeland Terrier stracił na popularności.

Wielkość: max 37cm dla obu płci. Waga: psy 8 kg, suki 7 kg Średnia długość życia 13 lat. Mają gęstą, chroniącą je przed cierniami i złą pogodą futro, Dorosłe osobniki mają następujące kolory: czarny, czarny podpalany, rudy, pszeniczny, ciemny brąz i niebieski, na łapach i klatce piersiowej białe znaczenia. Małe uszy w kształcie litery V,” złamane” do przodu. Szyja jest długa i lekko wygięta, oczy ciemne lub orzechowe, ogon dobrze osadzony, ale nie zakręcony, noszony wesoło.

Lakeland Terier to radosny, chętny do zabawy, zręczny pies, lubiący dzieci. Bardzo mocno przywiązuje się do rodziny. Ma duży temperament, jest wytrzymały i uwielbia długie wycieczki. Jest pewny siebie, często uparty i nie zawsze chce wykonywać polecenia. Wymaga konsekwencji i cierpliwości, najlepiej profesjonalnego szkolenia zakresu posłuszeństwa, w przeciwnym razie wejdzie na głowę, albo stanie się małym nerwowo szczekającym terrorysta całej rodziny. To bardzo sprytny pies, który lubi testować swojego pana i wypróbowywać granicę do jakiej może się posunąć. Jest żywy, pogodny, uczuciowy, zdecydowany i uparty. Ma złą cechę: jest niezwykle zazdrosny, dlatego w czasie spacerów właściciel nie powinien głaskać obcych psów. W stosunku do obcych zachowuje spora rezerwę. Swojej rodziny będzie bronił w razie włamania lub napadu, nie zawaha się ugryźć i bez namysłu poświęci życie dla ratowania kochanych przez niego osób. Bardzo dobrze rozumie się z dziećmi, jest pocieszny i pełen entuzjazmu, nie męczy się szybko i może godzinami się bawić.

Lorem Ipsum

identyfikator vetid
//